SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Iwan Zajcew nie pojedzie na Eurovolley? Wszystko przez... buty [WIDEO]

Iwan Zajcew nie pojedzie na Eurovolley? Wszystko przez... buty [WIDEO]

20.07.2017, godz. 08:36
Iwan Zajcew, siatkówka, reprezentacja Włoch
Iwan Zajcew został wyrzucony ze zgrupowania reprezentacji Włoch. Wszystko przez... buty foto: CYFRA SPORT

Iwan Zajcew od kilku lat był podporą siatkarskiej reprezentacji Włoch. Zawodnik musiał jednak opuścić zgrupowanie w Cavalese z powodu... butów. Sportowiec ma podpisany indywidualny kontrakt z firmą Adidas i właśnie w obuwiu tej marki przygotowywał się do mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce. Federacja związana jest z kolei umową z Mizuno. Strony nie wypracowały porozumienia i gwiazda parkietów opuściła zgrupowanie, a jej występ na Eurovolley stanął pod dużym znakiem zapytania.

Iwan Zajcew nie ugiął się pod naciskami rodzimej federacji. Jego indywidualna umowa z Adidasem okazała się ważniejsza niż kontrakt siatkarskiej centrali we Włoszech ze sponsorem technicznym. Jakiś czas temu zawodnik tłumaczył dlaczego nie jest w stanie występować w obuwiu, dostarczonym przez Mizuno. - Ze względu na problemy ze zdrowiem muszę mieć specjalnie dobrane buty - wyjaśniał. Federacja i azjatycka firma robiły wszystko, by przekonać Zajcewa. Wysłano pięć różnych par butów, z czego dwie przygotowano specjalnie w Japonii. Gdy to nie poskutkowało, to zaproponowano sportowcowi występy w butach Adidasa, ale z zaklejonym logo. Gwiazda reprezentacji na to również nie przystała.

Eurovolley 2017: Szeroki skład reprezentacji Polski. Oto wybrańcy De Giorgiego

Mimo, że w sprawę zaangażował się Włoski Komitet Olimpijski, to patowej sytuacji nie udało się rozwiązać. We wtorek rządzący siatkówką na Półwyspie Apenińskim wystosowali specjalne pismo, którego adresatem był Iwan Zajcew. "Mimo zaangażowania sztabu technicznego i medycznego oraz sponsora, nie udał się spełnić pana wymagać. W związku ze zobowiązaniami federacji, informujemy pana o wycofaniu ze zgrupowania w Cavalese ze skutkiem natychmiastowym" - napisano.

Karol Kłos już nie do wzięcia! Reprezentant Polski świeżo upieczonym mężem [ZDJĘCIA]

ME w siatkówce mężczyzn ruszą 24 sierpnia. Finał przewidziano na 3 sierpnia. Reprezentacja Włoch trafiła do grupy B. Zmierzy się ona kolejno z Niemcami, Słowacją i Czechami. Nie wiadomo czy na Eurovolley 2017 zagra w zaistniałej sytuacji Zajcew, ale jego koledzy i tak będą zaliczani do ścisłego grona faworytów turnieju, który odbędzie się w Polsce. Do ćwierćfinału awansuje bezpośrednio pierwsza drużyna z każdej grupy. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca zagrają baraże o występ w najlepszej ósemce.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: