SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka Kibice chcą Ferdinando De Giorgiego. To on zastąpi Stephane'a Antigę?

Kibice chcą Ferdinando De Giorgiego. To on zastąpi Stephane'a Antigę?

10.11.2016, godz. 07:34
Ferdinando de Giorgi
Ferdinando de Giorgi foto: Marcin Gadomski/Super Express

Kto będzie prowadził polskich siatkarzy po odejściu Stephane'a Antigi (40 l.)? Gdyby wybór zależał od fanów, największe szanse miałby szkoleniowiec Zaksy Kędzierzyn Ferdinando De Giorgi (55 l.) - tak przynajmniej wynika z błyskawicznej sondy przeprowadzonej przez "Super Express".

Ostatecznie na placu boju o fotel następcy Antigi pojawiło się 16 kandydatów. Na liście zgłoszeń nie było żadnego Polaka. W szranki stanęło za to aż 10 Włochów.

Pretendentów było tak wielu, że podaliśmy pięć mocnych - naszym zdaniem - kandydatur z prośbą o wskazanie faworyta. Kibice uznali, że w gronie podanych nazwisk najmocniejszą pozycję ma De Giorgi, a na pudło wskoczyli także - idąc łeb w łeb - Bułgar Radostin Stojczew i Włoch Andrea Giani.

Blisko połowa respondentów ma innego faworyta i trudno się dziwić, skoro wybór jest tak duży i coraz bogatszy. W ostatnich dniach coraz głośniej mówi się o podawanej już wcześniej w mediach kandydaturze Argentyńczyka Marcelo Mendeza, prowadzącego najlepszą drużynę klubową świata, brazylijskie Sada Cruzeiro. W spekulacjach pojawia się także nazwisko opiekuna włoskiego Trentino Angelo Lorenzettiego.

- Wszyscy nasi kandydaci to trenerzy z najwyższej półki - przekonuje Paweł Papke (39 l.), wiceprezes PZPS, który nadzoruje prace Wydziału Szkolenia i zasiada w zespole wybierającym nowego selekcjonera.

Wczoraj, już po zamknięciu tego wydania "SE", w związku zapadały pierwsze decyzje.

- Wydział Szkolenia analizuje zgłoszenia, po czym wyda opinię o kandydatach. Ma za zadanie wskazać węższą grupę, a w przyszłym tygodniu zajmie się nią zarząd związku i dopiero on oficjalnie dokona selekcji - powiedział nam prezes PZPS Jacek Kasprzyk (54 l.).

Wytypowani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy do siatkarskiej centrali. Terminy zostaną ustalone z zainteresowanymi. Nie wydaje się możliwe, by ostateczna decyzja zapadła przed zaplanowanym na 15 listopada losowaniem grup ME 2017.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: