SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Memoriał Wagnera. Bartosz Kurek: W kluczowych momentach byliśmy lepsi od Kanady [WIDEO]

Memoriał Wagnera. Bartosz Kurek: W kluczowych momentach byliśmy lepsi od Kanady [WIDEO]

12.08.2017, godz. 18:54
Bartosz Kurek
Bartosz Kurek foto: Super Express

Kadra siatkarzy może nie błyszczy wybitną formą, to samo da się powiedzieć o jednym z jej liderów Bartoszu Kurku, ale kilkanaście dni przed startem ME na szczęście wciąż pozostaje pole do poprawy. Na razie Kurek i spółka cieszą się z pokonania 3:0 niełatwego rywala, brązowego medalisty tegorocznej Ligi Światowej, Kanady.

Uczestniczący w krakowskim Memoriale Wagnera Kanadyjczycy byli dobrze przygotowani do zajęć przez swojego opiekuna, poprzedniego selekcjonera Biało-Czerwonych, Stephane'a Antigę. Francuz nastawił swoich serwujących na ostrzeliwanie zagrywką Kurka. Ta taktyka utrudniała mu mocno życie. Nasz skrzydłowy miał jedynie 26 procent pozytywnego przyjęcia zagrywki. Zdobył 11 pkt. przy 50-procentowej skuteczności ataku.

- Wypadliśmy dobrze w końcówkach setów, gdy dochodziło do gry na styku – skomentował. - Być może nie kontrolowaliśmy tego spotkania od początku do końca, ale w kluczowych momentach zagraliśmy lepiej i dokładniej – dodał Kurek.

W niedzielę w ostatnim meczu Memoriału Polacy zmierzą się z Rosją, z którą doznali w czerwcu bolesnej porażki w Łodzi w fazie grupowej LŚ.

- Przed meczem z Rosją nastroje są bojowe, to przecież kolejny krok w przygotowaniach do mistrzostw Europy, mam nadzieję, że będzie pozytywny i że zobaczymy kolejny postęp. Wynik będzie sprawa drugorzędną, najbardziej skupiamy się na tym, żeby poprawiać błędy w naszej grze – podkreślił Kurek.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: