SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Piotr Gacek zakończył karierę! Wzruszające pożegnanie legendy reprezentacji Polski

Piotr Gacek zakończył karierę! Wzruszające pożegnanie legendy reprezentacji Polski

14.04.2017, godz. 09:54
Piotr Gacek
foto: EAST NEWS

Piotr Gacek postanowił przejść na sportową emeryturę. Były reprezentant Polski, Mistrz Europy i wicemistrz świata w czwartek zagrał swoje ostatnie spotkanie, podczas którego kibice i koledzy z drużyny w wyjątkowy sposób podziękowali mu za lata gry. Pożegnanie legendy biało-czerwonych obejrzało aż 3100 wzruszonych kibiców, a sam zawodnik został MVP spotkania.

Piotr Gacek to jeden z najlepszych polskich libero. Siatkarz zdobył z reprezentacją mistrzostwo Europy w 2006 i wicemistrzostwo Świata w 2009 roku, a w karierze klubowej trzy mistrzostwa, pięć pucharów i trzy wicemistrzostwa Polski. Wszystko to sprawia, że wielu kibiców siatkówki uznaje go za prawdziwą legendę.

Od 2014 roku zawodnik występuje w klubie Lotos Trefl Gdańsk. Fani drużyny z Pomorza uwielbiają doświadczonego libero i z wielkim smutkiem przyjęli wieść o jego sportowej emeryturze. - Schodzę ze sceny spełniony sportowo i szczęśliwy. Odchodzę na swoich warunkach, niezmuszony do podjęcia tej decyzji przez nikogo, ani przez kontuzję - przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" były reprezentant Polski.

Ostatni mecz Gacka odbył się we czwartek. Zawodnik wystąpił w koszulce z numerem 420 - własnie tyle spotkań rozegrał w polskiej PlusLidze od swojego debiutu w październiku 2002 roku. Kończący karierę siatkarz został uhonorowany zarówno przez kibiców, jak i zawodników, których oklaski wypełniły całą Ergo Arenę. Zawodnika zaskoczył nie tylko tort i prezenty, lecz przede wszystkim trybuny hali - fani Lotosu założyli specjalne maski upodabniające ich do siatkarskiej legendy, a na telebimach wyświetlano zdjęcia "Gato".  I choć gdańska drużyna przegrała z Cerradem Czarnymi Radom 1:3 Piotr Gacek schodził z boiska wśród gratulacji kolegów i z uśmiechem na twarzy, jako MVP spotkania.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: