Reprezentacja Polski - siatkówka

Autor: Eastnews Reprezentacja Polski w siatkówce

Polska - Francja 3:2 po szalonym meczu! Biało-czerwoni maszerują do Rio

2016-05-29 17:27

Polska - Francja 3:2 w drugim kwalifikacyjnym meczu do igrzysk olimpijskich Rio 2016. Cóż to było za widowisko! Faworyci turnieju w Tokio dali prawdziwy popis gry w siatkówkę. Biało-czerwoni wykazali się także niesamowitą wolą walki. Potrafili obronić aż cztery piłki meczowe, wrócić do gry ze stanu 0:2 i wygrać z Francją po tie-breaku!

Mecz Polska - Francja miał dostarczyć kibicom emocji i zrobił to w stu procentach! Choć na początku wydawało się, że szybko będzie po sprawie. Francuzi zmiażdżyli nas w pierwszych dwóch setach i gdy wysoko prowadzili w trzecim, Stephane Antiga zaczął godzić się z porażką. Zdjął z boiska Bartosza Kurka, Michała Kubiaka i dał szansę rezerwowym. To właśnie oni odmienili ten mecz! W szalonym trzecim secie zdołali obronić aż cztery piłki meczowe, co napędziło biało-czerwonych na dalszą część meczu. W kolejnej partii roznieśli Trójkolorowych, a w decydującym tie-breaku zachowali nerwy na wodzy. Pewnie trzymali przewagę i dowieźli ją do samego końca! Polska ma już dwa zwycięstwa na dwa rozegrane mecze w Tokio. Jest już bardzo blisko wywalczenia awansu na igrzyska w Rio!

Polska - Francja: 22-25, 13-25, 31-29, 25-17, 15-12