SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Stephane Antiga zaliczył udany debiut trenerski z Kanadą

Stephane Antiga zaliczył udany debiut trenerski z Kanadą

29.05.2017, godz. 20:45
Stephane Antiga
Stephane Antiga foto: EAST NEWS

Poprzedni selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Stephane Antiga rozpoczął pracę z nową drużyną – kadrą Kanady. Francuski szkoleniowiec, który z Biało-Czerwonymi wywalczył w 2014 r. mistrzostwo świata, zadebiutował udanie. W Jastrzębiu jego nowi podopieczni w meczu towarzyskim pokonali 3:1 Australię.

W zespole prowadzonym przez Antigę zagrało dwóch siatkarzy znanych z polskich parkietów – John Gordon Perrin z Resovii (zaliczył 10 pkt) i Jason DeRocco z Jastrzębskiego Węgla (6). Ekipa Klonowego Liścia, podobnie jak Polacy, przygotowuje się do rozgrywek Ligi Światowej, które rozpocznie turniejem w dniach 2–4 czerwca w Serbii. Za przeciwników będzie tam miała Belgię, USA i gospodarzy.

Ciekawiej będzie jednak tydzień później w Warnie. 11 czerwca, podczas drugiego weekendu Ligi Światowej, dojdzie do starcia Polska – Kanada, czyli swoistego pojedynku obecnego i byłego trenera naszej kadry, Ferdinando De Giorgiego i Antigi. Przypomnijmy, że Francuz, poza pracą z Kanadyjczykami, w sezonie ligowym będzie opiekunem zespołu Onico Warszawa.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: