SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka World Grand Prix: Polki rozbiły Koreanki i wygrały II dywizję!

World Grand Prix: Polki rozbiły Koreanki i wygrały II dywizję!

30.07.2017, godz. 20:40
Joanna Wołosz, siatkówka, Polska, reprezentacja Polski
foto: CYFRA SPORT

Polskie siatkarki wygrały II dywizję World Grand Prix! W ścisłym finale biało-czerwone w trzech setach rozbiły zespół Korei Południowej i w przyszłym sezonie wrócą do elity, stając się jednym z tzw. zespołów "pływających".

Dla Polek to było trudne spotkanie tylko na początku. W pierwszym secie nasze reprezentantki nie potrafiły sobie poradzić z przyjęciem i chociaż dominowały pod siatką, Koreanki sprytnie wykorzystywały błędy naszych zawodniczek i za każdym razem odrabiały straty do zespołu Jacka Nawrockiego. W ataku naszych przodowała jednak Berenika Tomsia, która z każdym kolejnym setem punktowała coraz regularniej i to dzięki niej Polki wygrały dwa pierwsze sety.

W trzecim zaczęło się jednak od trzęsienia ziemi. Potężny serwis Yeon-Koung Kim dał Azjatkom pięciopunktowe prowadzenie. Na tym polegała jednak różnica pomiędzy oboma zespołami. Rywalki stać było tylko na zrywy. Nasze siatkarki - na regularne zdobywanie punktów i odrabianie nawet pokaźnych strat. Po atakach Malwiny Smarzek, Moniki Bociek i Agnieszki Kąkolewskiej ostatecznie biało-czerwone trzeci set wygrały do dwudziestu jeden i zapewniły sobie pierwszy triumf w II dywizji World Grand Prix. W trzecim finale. W dwóch poprzednich nasze siatkarki przegrały... z Koreankami.

Polki w następnym sezonie rywalizować więc będą w I dywizji World Grand Prix. Wszystko dzięki zmianom w regulaminie, wg. którego biało-czerwone staną się tzw. zespołem "pływającym".

Korea Południowa - Polska 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)

Korea Południowa: H. S. Yeum, H. Kim, Y. K. Kim, S. J. Kim, J. Park, H. J. Yang, H. R. Kim (libero) oraz M. Hwang, Y. Kim, S. L. Lee

Polska: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Grajber, Smarzek, Witkowska (libero) oraz Polak, Brzóska, Bociek

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: