SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Koniec epoki w Formule 1. Legendarny dyrektor został zwolniony!

Koniec epoki w Formule 1. Legendarny dyrektor został zwolniony!

24.01.2017, godz. 11:47
Bernie Ecclestone
foto: EAST NEWS

Formułę 1 czekają bardzo poważne zmiany! Ze stanowiska dyrektora generalnego został bowiem zwolniony legendarny Bernie Ecclestone. O odwołaniu 86-letniego Brytyjczyka, który z cyklem najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych związany był od lat 70-tych ubiegłego wieku, zadecydował nowy właściciel F1 - spółka Liberty Media.

- Właśnie zostałem zwolniony. Teraz po prostu chcę odejść. To już oficjalne, nie prowadzę Formuły 1 - powiedział Ecclestone w rozmowie z niemieckim magazynem "Auto Motor und Sport". Brytyjczyk rządził w F1 od końca lat 70-tych XX wieku, kiedy nabył prawa telewizyjne i marketingowe. Z czasem jego rola rosła i w dużym stopniu przyczynił się on do wypromowania na całym świecie słynnego cyklu wyścigów samochodowych.

Wszystko zmieniło jednak przejęcie akcji F1 przez spółkę Liberty Media. Sto procent udziałów kosztował ją aż 4,4 mld dolarów! Jej szef Chasey Carey zdecydował się odwołać legendarnego Ecclestone'a i samemu zająć miejsce dyrektora generalnego.

Mimo to nowy właściciel Formuły 1 bardzo docenia dokonania 86-latka i dlatego też zaproponował mu funkcję honorowego prezesa F1. Sam zainteresowany to potwierdził, ale przyznał też, że nie wie do końca na czym miałoby to polegać i czy przyjmie tę ofertę.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: