SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Co za radość! Adam Małysz znów z Kryształową Kulą [ZDJĘCIE]

Co za radość! Adam Małysz znów z Kryształową Kulą [ZDJĘCIE]

26.03.2017, godz. 13:22
Adam Małysz
Adam Małysz foto: Facebook

Minęło 10 lat, odkąd Adam Małysz mógł trzymać w rękach Kryształową Kulę za swoje zwycięstwo w Pucharze Świata. Teraz znów może pozować do zdjęć z tym trofeum, lecz tym razem sukces wprowadzał od kuchni, jako dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego. Jak dziecko cieszył się wraz z podopiecznymi Horngachera z tytułu najlepszej ekipy na świecie!

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki - to oni w sezonie 2016/2017 pięknie skakali i sprawili, że reprezentacja Polski jest najlepsza na świecie. W Planicy biało-czerwoni przypieczętowali swoje zwycięstwo w Pucharze Narodów i odebrali Kryształową Kulę! Należy jednak pamiętać, że na sukcesy zawodników pracuje masa ludzi.

Najważniejszym jest oczywiście trener - Stefan Horngacher, ale nie można zapomnieć o Adamie Małyszu, który sprawdza się w roli dyrektora PZN i rzecznika prasowego, którego rolę przybierał, bo często rozmawiał z mediami. Mówił bez ogródek. Chwalił za dobre wyniki i ganił za słabsze, jak w przypadku Żyły. Wtedy radził "Wiewiórowi", żeby skupił się na skakaniu, a nie na japońskich kibelkach.

Sama obecność Małysza wokół kadry sprawiła, że nasi poczuli mistrzowską formę i zanotowali najlepszy sezon w historii. Wszystkim należą się wielkie gratulacje!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: