SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Gorące święta skoczków. Ładują akumulatory na dalekich Kanarach! [ZDJĘCIA]

Gorące święta skoczków. Ładują akumulatory na dalekich Kanarach! [ZDJĘCIA]

15.04.2017, godz. 09:02
Piotr Żyła
Piotr Żyła podczas zgrupowania na Wyspach Kanaryjskich foto:

Kamil Stoch i spółka trenują tak jakby byli w domu. W gronie najbliższych, w cieple i cudownych okolicznościach przyrody. Taka Wielkanoc to coś wyjątkowego. Zobaczcie, jak nasze asy przestworzy spędzają święta.

Zgrupowanie kadry skoczków narciarskich na Fuertaventurze w archipelagu Wysp Kanaryjskich ma pomóc przyzwyczaić potem organizmy do wzmożonego wysiłku przed sezonem olimpijskim. Ale tym razem Kamil Stoch i jego koledzy nie tęskną za ukochanymi osobami. Żony i partnerki kadrowiczów towarzyszą im na uroczej wyspie.

Piotr Żyła, jedyny ojciec w gronie sześciu zawodników kadry, zabrał także dzieci. Wszyscy są zachwyceni rajskimi warunkami pobytu w hotelu R2 Rio Calma w miejscowości Pájara. Słońce i woda, piękne widoki, hotelowe baseny i salony. Temperatura przekracza stale 20 stopni (wczoraj było 24). Ale z tych uroków korzystają przede wszystkim osoby towarzyszące zawodnikom.

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Krzysztof Miętus stale mają zajęcia – a to siłownia, a to gra w siatkówkę. Stoch przyznaje, że już ciągnie go na skocznię. Do igrzysk w PjongCzangu pozostało 10 miesięcy.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: