SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe MP w Zakopanem: Wiatr uniemożliwi rozegranie konkursu? Złe informacje pogodowe

MP w Zakopanem: Wiatr uniemożliwi rozegranie konkursu? Złe informacje pogodowe

26.12.2016, godz. 11:43
Skoki Narciarskie. PŚ. Zakopane. II Konkurs
Skoki Narciarskie. PŚ. Zakopane. II Konkurs foto: Archiwum

Tradycyjnie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rozgrywane są mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Zakopanem. Jednak w tym roku plany organizatorów może pokrzyżować silny wiatr, który zapowiadany jest w poniedziałek w stolicy polskich Tatr. Czy złe warunki atmosferyczne spowodują, że próba generalna przed Turniejem Czterech Skoczni zostanie odwołana?

26 grudnia czekają nas niesamowite emocje na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza. Na godzinę 13:45 zaplanowana jest pierwsza seria konkursu o mistrzostwo Polski. W tym roku walka o końcowy triumf zapowiada się naprawdę emocjonująco, ponieważ odkąd naszą kadrę objął Stefan Horngacher błyszczą wszyscy nasi skoczkowie z Kamilem Stochem i Maciejem Kotem na czele i to wspomniana dwójka będzie biła się o zwycięstwo do samego końca.

Jednak plany kibicom, organizatorom i przede wszystkim zawodnikom może pokrzyżować silny wiatr zapowiadany tego dnia w stolicy polskich Tatr. Zdaniem meteorologów w porze rozgrywania konkursu może on oscylować w przedziale 3-4 m/s, a podmuchy mają dochodzić nawet do 11 m/s. Do tego ma być dodatnia temperatura powietrza, ale nie należy spodziewać się opadów. Jeśli wiatr faktycznie będzie osiągał prognozowane wartości, to sprawne rozegranie zawodów stanie pod znakiem zapytania, lecz jury na pewno łatwo się nie podda i podejmie próbę. Nam nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki najpierw, żeby warunki atmosferyczne nie storpedowały konkursu, a następnie za naszych skoczków, aby potwierdzili wysoką dyspozycję i w dobrych nastrojach udali się na Turniej Czterech Skoczni.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: