Justyna Kowalczyk

Autor: Andrzej Lange Justyna Kowalczyk podczas biegu na 10 km na mistrzostwach świata w Lahti

MŚ w Lahti - biegi narciarskie. Polska sztafeta zajęła 8. miejsce. Złoto dla Norweżek

2017-03-02 16:12

Przed sztafetą 4x5 km kobiet (biegi narciarskie) na MŚ w Lahti nasze zawodniczki celowały w ósme miejsce, gwarantujące stypendium. Polki, z Justyną Kowalczyk na czele, zrobiły swoje i zakończyły bieg na 8. lokacie. Wygrały rewelacyjne Norweżki. Srebro przypadło Szwedkom, a brąz Finkom.

Polki biegły w składzie: Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska i Martyna Galewicz. Jako pierwsza wystartowała najlepsza Kowalczyk i spisała się znakomicie. Nie dała odskoczyć najmocniejszym rywalkom, kończąc swoją zmianę na trzecim miejscu. Kolejne nasze zawodniczki traciły przewagę i spadały na niższe lokaty, ale cieszyć może fakt, że ostatecznie obroniły ósmą pozycję, gwarantującą stypendium. Za to osiągnięcie Ministerstwo Sportu i Turystyki wypłacać będzie biegaczkom po 2300 złotych miesięcznie.

W biegu sztafet bezkonkurencyjne były jak zwykle Norweżki. Prowadziły od początku wyścigu, a na ostatniej zmianie Marit Bjoergen tylko potwierdziła dominację. Norweżki zdobyły setny złoty medal w historii mistrzostw świata!

Pasjonująca była walka o pozostałe medale, ale na finiszu mocniejsza okazała się Szwedka. Faworytki gospodarzy - Finki, załapały się na brąz.

Wyniki sztafety 4x5 km w Lahti (TOP 8):