SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Norwescy skoczkowie zatańczyli jak w Dirty Dancing! [WIDEO]

Norwescy skoczkowie zatańczyli jak w Dirty Dancing! [WIDEO]

07.03.2017, godz. 11:26
Anders Jacobsen i Daniel Andre Tande odtworzyli układ z Dirty Dancing
foto: YouTube

Daniel Andre Tande i Anders Jacobsen to legendy norweskich skoków narciarskich. Pierwszy z nich z powodzeniem walczy o zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Świata, drugi to były mistrz świata, który zakończył już sportową karierę. Teraz obaj spróbowali swoich sił w... tańcu. Przebrali się za bohaterów filmu "Dirty Dancing" i odtworzyli znany milionom widzów słynny układ!

Norwescy skoczkowie znani są z tego, że mają bardzo duże poczucie humoru i ogromny dystans. Nie dziwne więc, że lubią ich nie tylko kibice ze Skandynawii, ale z całego świata. A po obejrzeniu poniższego filmiku z pewnością będą mieli jeszcze więcej fanów.

Danil Andre Tande i Anders Jacobsen to prawdziwe legendy norweskich sportów zimowych. Pierwszy z nich ma dopiero 23 lata, ale i tak już sporo osiągnął. Wraz z drużyną ma medale MŚ (srebro w Lahti) i MŚ w lotach (złoto w Tauplitz), a indywidualnie wywalczył trzecie miejsce w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni i wciąż liczy się w walce o podium klasyfikacji generalnej PŚ. Drugi już zakończył sportową karierę, która też była bogata w trofea. Zdobył aż siedem medali MŚ, trzy krążki MŚ w lotach i jeden igrzysk olimpijskich. Ponadto triumfował w TCS w 2007 roku i wtedy też zajął drugie miejsce w PŚ. Teraz jednak obaj postanowili zmienić dyscyplinę sportu i zostali tancerzami!

Norweska telewizja NRK opublikowała komiczny materiał, w którym słynni skoczkowie naśladują bohaterów słynnego filmu "Dirty Dancing". Jacobsen przebrał się za Johny'ego granego pierwotnie przez Patricka Swayze, a Tande za Baby, w którą przed laty wcieliła się Jennifer Grey. I obaj odtworzyli legendarny już układ taneczny łącznie ze znanym milionom widzów na całym świecie podnoszeniem. Wygląda to nieco inaczej, niż w oryginale, ale Norwegowie pokazali niemały talent aktorski!

A oryginał wygląda tak:

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: