Kamil Stoch dalej liderem PŚ

Autor: Eastnews

PŚ w Bad Mitterndorf: Kamil Stoch utrzymał pozycję lidera Pucharu Świata!

2018-01-13 17:51

Kamil Stoch dalej liderem Pucharu Świata! Polski skoczek zawiódł w sobotę w Kulm, zajął dopiero 21. miejsce podczas lotów na austriackim mamucie, ale przewaga, jaką wypracował sobie podczas Turnieju Czterech Skoczni, pozwoliła mu utrzymać pozycję lidera Pucharu Świata! Nie zmieni się to także w niedzielę, bo z konkursów w Bad Mitterndorf wycofał się Richard Freitag, nad którym nasz as przestworzy ma obecnie 20 punktów przewagi.

Stoch w sobotę zajął dopiero 21. miejsce. Polak nie powiększył więc znacząco przewagi nad drugim Richardem Freitagiem. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni wyprzedza obecnie Niemca o 20 punktów, ale Freitag po raz ostatni punktował w Innsbrucku, gdzie zajął trzydzieste miejsce. W Bischofshofen i w Bad Mitterndorf odpoczywał po bolesnym upadku, który przekreślił jego szanse na triumf w TCS.

W klasyfikacji generalnej do Andreasa Wellingera zbliżył się Daniel Andre Tande. Norweg w sobotę na Kulm zajął drugie miejsce.

Od czołowej dziesiątki oddalili się Polacy. Dawid Kubacki jest obecnie trzynasty, Piotr Żyła piętnasty, a Stefan Hula szesnasty. Drugą dziesiątkę zamyka Maciej Kot.