Kamil Stoch, skoki narciarskie

Autor: East News Kamil Stoch

PŚ w Engelbergu: Kamil Stoch najlepszy w kwalifikacjach! Dawid Kubacki trzeci!

2017-12-17 14:51

To może być wielka niedziela polskich skoków narciarskich! Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Engelbergu. Polski zawodnik potwierdził tym samym, że sobotnia trzecia pozycja i drugie podium w sezonie nie było przypadkiem. Trzecie miejsce zajął natomiast Dawid Kubacki. Czy podobnie będzie w zawodach?

Stoch pofrunął fenomenalnie. 134,5 metra, 133,7 pkt. Richard Freitag, w sobotę drugi w zawodach, do Polaka stracił punkt. Trzecie miejsce, najniższe na podium, zajął natomiast Dawid Kubacki. Polski zawodnik potwierdził tym samym, że stać go nawet na walkę o zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Na treningach i w kwalifikacjach jest bowiem w ścisłej czołówce. Na razie brakuje mu tylko spokoju podczas serii konkursowych.

W niedzielę na skoczni w Engelbergu zobaczymy sześciu Polaków. Wszyscy spisali się znakomicie. Najsłabszy okazał się tym razem Piotr Żyła, który zajął 21. miejsce. 16. był Jakub Wolny oraz Maciej Kot. W czołowej dziesiątce uplasował się natomiast Stefan Hula. Był siódmy, do podium zabrakło mu 3,6 punktu.