Puchar Polski - trofeum

Autor: cyfrasport Puchar Polski - trofeum

Święto futbolowe w stolicy

Znamy wyjściowe jedenastki Pogoni i Wisły na finał Pucharu Polski. Niespodzianka w składzie Białej Gwiazdy, i to na kluczowej pozycji!

2024-05-02 15:26

Dosłownie minuty dzielą nas od rozpoczęcia finałowego meczu o Puchar Polski na stadionie Narodowego Centrum Sportu w Warszawie. Obie ekipy od kilkudziesięciu minut są już na meczowej arenie. Poznaliśmy właśnie meczowe jedenastki, które rozpoczną bój o cenne trofeum.

Nie ma większych niespodzianek w ekipie „portowców”. Trener Jens Gustafsson śle do boju skład niemal tożsamy z tym, jaki w miniony piątek w Białymstoku stawił czoła liderowi tabeli, remisując z Jagiellonią 2:2. Jedynie w miejsce Wahana Biczachczjana pojawia się w jedenastce Alexander Gorgon. Nakazanym przez regulamin młodzieżowcem będzie zaś Adrian Przyborek, który w stolicy Podlasia pojawił się na murawie na ostatni kwadrans.

W ekipie krakowskiej największą niespodzianką jest obsada pozycji bramkarza. Przez zdecydowaną większość sezonu ligowego golkiperem numer jeden był Hiszpan Alvaro Raton. W miniony weekend debiut między słupkami bramki Wisły zaliczył Białorusin Anton Cziczkan, zakontraktowany w lutym. I najwyraźniej w wygranym 3:1 meczu z Podbeskidziem zasłużył na zaufanie trenera Alberta Rude, bo to on będzie strzegł wiślackiej „świątyni”.

Wyjściowe składy finalistów

Pogoń: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Leo Borges, Mariusz Malec, Leonardo Koutris - Alexander Gorgon, Joao Gamboa, Adrian Przyborek, Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki - Efthymis Koulouris.

Wisła: Anton Cziczkan - Bartosz Jaroch, Joseph Colley, Alan Uryga, Dawid Szot - Jesus Alfaro, Marc Carbo, Kacper Duda, Angel Rodado, Angel Baena - Szymon Sobczak

Spotkanie poprowadzi Tomasz Kwiatkowski. Na liniach asystować mu będą Kamil Wójcik i Tomasz Niemirowski. Arbitrem technicznym będzie Wojciech Myć, Bartosz Frankowski i Paweł Pskit obsługiwać będą VAR.

Kto zdobędzie Puchar Polski w sezonie 2023/24?