SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty zimowe Therese Johaug największą gwiazdą w historii Norwegii. Dzięki dopingowi!

Therese Johaug największą gwiazdą w historii Norwegii. Dzięki dopingowi!

29.10.2016, godz. 18:55
Therese Johaug
Therese Johaug podczas konferencji prasowej foto: AP

Therese Johaug najpopularniejszą osobą w historii Norwegii. Do takich, mocno zaskakujących wniosków doszły ostatnio agencje zajmujące się analizą rynków medialnych. Norweżka biegaczka, chociaż jej kariera po wpadce dopingowej załamała się, w ostatnich tygodniach... zdominowała tytuły prasowe w Skandynawii jak jeszcze nikt w historii. Od sportu, przez doping, pod ściankę celebrytów?

O Johaug w ostatnich tygodniach wspomniano w mediach aż 3689 razy! I mowa tutaj o zaledwie trzynastu dniach afery dopingowej - od 13 do 26 października - a także o mediach tylko w Norwegii! Biegaczka zostawiła w tyle dotychczasowych dopingowiczów. Petter Northug wylądował w gazetach 3619 razy, ale dokonał tego przez okres dwóch lat. Martin Sundby - gość przesadził z lekiem na astmę - ledwie 1007. Johaug idzie więc po rekord wszech czasów, stając się - to już wnioski analityków prasowych - najpopularniejszą osobą w historii Norwegii. I to wszystko w momencie, gdy udowniono jej, że swoje sukcesy zawdzięczała środkom niedozwolonym!

Sama sportsmenka dużo dała od siebie. Najpierw bowiem milczała, kontynuowała treningi, a gdy wreszcie przemówiła, to tak, że ręce opadają. - Dlaczego mi nie wierzycie? - zapytała dramatycznym tonem w pierwszym wywiadzie po wpadce.

Akurat powody, by rozpaczać, ma duże. Sezon 2016/2017 prawdopodobnie bowiem ma z głowy, a istnieje podejrzenie, że kolejny również. To natomiast będzie oznaczało, że Therese Johaug prawdopodobnie nigdy więcej na trasie narciarskiej nie ujrzymy.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: