AGNIESZKA RADWAŃSKA WYGRAŁA WTA FINALS! JEST MISTRZYNIĄ ŚWIATA

2015-11-01 15:49

Agnieszka Radwańska - Petra Kvitova 6:2, 4:6, 6:3 w finale WTA Finals w Singapurze! Isia triumfowała w nieoficjalnych mistrzostwach świata, gdzie rywalizuje osiem czołowych zawodniczek świata! Tak pisze się historia polskiego sportu! Mecz Radwańska - Kvitova relacjonowaliśmy dla Was na żywo.

Agnieszka Radwańska - Petra Kvitova w finale WTA Finals w Singapurze, czyli nieoficjalnych mistrzostw świata. Z ośmiu czołowych tenistek świata (choć trzeba pamiętać, że w imprezie nie wystartowała... najlepsza - Serena Williams) na placu boju zostały dwie - Radwańska i Petra Kvitova. Do niedzieli Czeszka była prawdziwym koszmarem Isi - z ośmiu spotkań wygrała z nią aż sześć. Wciąż ba dodatni bilans, ale to najważniejsze spotkanie - w Singapurze - przegrała!

Radwańska - Kvitova NA ŻYWO: Transmisja TV i STREAM ONLINE

W fazie grupowej turnieju w Singapurze, tak jak Radwańska, odniosła tylko jedno zwycięstwo. W półfinale ofiarą Czeszki padła pogromczyni Radwańskiej, Maria Szarapowa. Isia, po dramatycznym  spotkaniu, wyeliminowała z kolei Hiszpankę Garbine Muguruzę.

Wszystkie dotychczasowe mecze Polki w Singapurze były bardzo zacięte. Finał rozpoczęła w końcu tak, jakby sobie wymarzyła. Przełamała rywalkę już na początku, a Kvitova miała problemy z udem i poruszaniem się po korcie. Efekt? 6:2 dla Radwańskiej. Kvitova wróciła do gry w drugim secie. Polepszyła serwis, Polce jakby brakowało sił. 6:4 dla Czeszki i musiał decydować trzeci set. Radwańska aż trzy razy przełamała w nim podanie rywalki! Zarobiła fortunę, zapisała się w historii sportu. Jeszcze dwa tygodnie przed startem turnieju, w Singapurze w ogóle miało jej nie być...