SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty tenis Roland Garros: Magda Linette w III rundzie! Życiowy sukces Polki

Roland Garros: Magda Linette w III rundzie! Życiowy sukces Polki

01.06.2017, godz. 12:36
Magda Linette
Magda Linette foto: EAST NEWS

Magda Linette sprawiła dużą i bardzo miłą niespodziankę! Tenisistka z Poznania pokonała 6:0, 7:5 Chorwatkę Anę Konjuh (nr 30), awansując do III rundy Roland Garros. Linette po raz pierwszy w karierze zagra w tej fazie Szlema. W Paryża zarobiła już 120 tysięcy euro czyli 500 tysięcy złotych!

Magda Linette (nr 94) nie była faworytką w starciu z 19-letnią Konjuh. Znana z bardzo agresywnego stylu gry Chorwatka to wielki talent, o czym przekonała się boleśnie m.in. Agnieszka Radwańską, która przegrała z nią ostatnio w III rundzie US Open.
Co ciekawe, Linette i Konjuh dzień wcześniej grały po tej samej stronie siatki. Polka i Chorwatka tworzą parę deblową i w środę awansowały do II rundy Roland Garros. "Dziś razem, jutro rywalki" - tak Magda podpisała wspóne zdjęcie z Aną zrobione po deblowym zwycięstwie.
W pojedynku o III rundę singla Linette od początku grała bardzo dobrze, a Konjuh popełniała bardzo dużo błędów. Chorwatka zawsze gra na pełnym ryzyku, uderzając piłkę z całej siły. Tym razem myliła się często, nie potrafiła złapać właściwego rytmu. W drugim secie mecz był już dużo bardziej wyrównany, a Linette musiałą odrabiać straty. Dogoniła Chorwatkę, a w końcówce wytrzymała presję. Nigdy wcześniej nie awansowała do III rundy Szlema. W Paryżu zarobiła 500 tys. złotych (największa wypłata w karierze). O awans do IV rundy zagra z Ukrainką Eliną Switoliną (nr 6).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: