SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna 20-letni piłkarz Ajaksu wciąż w śpiączce po sobotniej reanimacji

20-letni piłkarz Ajaksu wciąż w śpiączce po sobotniej reanimacji

11.07.2017, godz. 12:00
Abdelhak Nouri reanimowany podczas meczu
Abdelhak Nouri reanimowany podczas sparingu Ajax Amsterdam - Werder Brema foto: EAST NEWS

Podczas sobotniego meczu sparingowego Ajax Amsterdam - Werder Brema doszło do dramatycznej sytuacji. W pewnym momencie spotkania zawodnik holenderskiej ekipy Abdelhak Nouri osunął się na ziemię i stracił przytomność. Konieczna była jego reanimacja i przetransportowanie do szpitala. Stan 20-letniego zawodnika jest stabilny, ale ten cały czas pozostaje w stanie śpiączki farmakologicznej.

W 70. minucie kontrolnego meczu Ajax - Werder rozpoczął się dramat Abdelhaka Nouriego. 20-latek nagle osunął się na ziemię i długo nie podnosił się z murawy. Sędzia dopiero po kilku chwilach przerwał spotkanie i wezwał na boisko ekipę medyczną, a jak się okazało było to więcej, niż konieczne. Utratę przytomności wywołała arytmia serca, na jaką cierpi młody zawodnik i potrzebna była jego reanimacja. Niedługo później piłkarz został przetransportowany do pobliskiego szpitala, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej.

I wciąż nie podjęto decyzji o wybudzaniu. Ajax opublikował komunikat o stanie zdrowia Nouriego, który mógł nieco uspokoić kibiców, ale jednocześnie nie udzielił odpowiedzi na wiele pytań - Serce Nouriego funkcjonuje normalnie i wszystko wskazuje na to, że nie zostało uszkodzone. Jest jednak za wcześnie, by powiedzieć więcej o jego zdrowiu. Funkcje mózgowe nie mogą zostać zbadane, dopóki przebywa on w śpiączce - czytamy w oświadczeniu.

Co ciekawe trener holenderskiego zespołu Marcel Keizer przyznał, że rutynowe badania przed sezonem nie wykazały u Nouriego żadnych nieprawidłowości. Jednocześnie poinformował, że klubowy sztab medyczny jest w ciągłym kontakcie z lekarzami ze szpitala, a już we wtorek mają być znane wyniki testów neurologicznych.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: