SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Lewandowski goni Deynę w klasyfikacji najlepszych strzelców kadry!

Lewandowski goni Deynę w klasyfikacji najlepszych strzelców kadry!

12.10.2016, godz. 11:11
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Robert Lewandowski goni najlepszych strzelców reprezentacji Polski w historii. Zwycięski gol z Armenią pozwolił mu wskoczyć na 4. miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Następny cel "Lewego"? Przegonić Kazimierza Deynę, do którego brakuje mu zaledwie jednego trafienia.

Wielu kibiców liczyło na to, że w spotkaniu eliminacji do MŚ 2018 z Armenią Robert Lewandowski strzeli dwa, trzy, a może nawet cztery gole. Tymczasem nasi rywale postawili bardzo trudne warunki na PGE Narodowym. Tylko kunszt kapitana kadry uratował nas od blamażu! Gol "Lewego" z ostatniej akcji meczu był ważny z dwóch powodów. Po pierwsze, zapewnił reprezentacji piekielnie ważne trzy punkty. Po drugie, pozwolił Lewandowskiemu samodzielnie objąć 4. lokatę w klasyfikacji najlepszych strzelców polskiej drużyny. Wyprzedza Ernesta Pohla o jedno trafienie. Do trzeciego Deyny traci jednego gola. Być może już w kolejnym meczu eliminacji Lewandowski wskoczy na podium?

A ostatecznie chyba nikt nie ma wątpliwości, że pewnego dnia nasz kapitan będzie najlepszym strzelcem w historii reprezentacji! Z łatwością powinien wyprzedzić Grzegorza Latę (5 goli różnicy), a później lidera Włodzimierza Lubańskiego (osiem goli różnicy).

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: