SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Mecz Polska - Dania przy zamkniętym dachu! Deszcz nam nie straszny!

Mecz Polska - Dania przy zamkniętym dachu! Deszcz nam nie straszny!

08.10.2016, godz. 12:27
Zasieki na Narodowym
foto: Super Express

Zagramy z Danią przy zamkniętym dachu na PGE Narodowym. To decyzja delegata UEFA, który potwierdził przewidywania dziennikarzy. Oznacza to, że chyba już nic nie przeszkodzi piłkarzom obu zespołów w rozegraniu hitowego starcia w eliminacjach mistrzostw świata.

O decyzji przedstawiciela europejskiej federacji poinformował na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. - Odpowiedź na najbardziej nurtujące pytanie - dach będzie zamknięty - napisał. I z pewnością uspokoił rzeszę osób. Dach na Narodowym zamknięty był bowiem od kilku dni. Wszystko z powodu niekorzystnej aury pogodowej. Aury, która mogła spłatać figla operatorom stadionu. Ewentualne otwarcie areny byłoby prawdopodobnie niemożliwe. Konstrukcja obiektu ma bowiem pewną wadę. Dach można zamknąć... ale tylko przy idealnych warunkach atmosferycznych. Jak wieje, leje deszcz i nadchodzi tornado, architektoniczny cud staje się budowlanym bublem.

I oby tylko zamknięty dach nie przeszkodził naszym piłkarzom. Wszyscy mamy bowiem w pamięci mecz otwarcia podczas Euro 2012 i koszmarne trzy kwadranse drugiej połowy z Grekami. Gdy nasi oddychali rękawami, bo "nie było czym oddychać". Wszystko w płucach orłów Adama Nawałki?


autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: