SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna mundial 2018 Statystyki mówią wszystko. Polska na 99 procent zagra na MŚ 2018!

Statystyki mówią wszystko. Polska na 99 procent zagra na MŚ 2018!

12.06.2017, godz. 07:48
Robert Lewandowski, Kamil Glik, reprezentacja Polski, Polska, piłka nożna
foto: CYFRA SPORT

Po sobotnim zwycięstwie z Rumunią 3:1 Polska umocniła się na pozycji lidera grupy "E" eliminacji do mistrzostw świata 2018 w Rosji. Co prawda przed biało-czerwonymi do rozegrania jeszcze cztery bardzo ważne mecze, ale my możemy już powoli cieszyć się z awansu. Zajmujący się piłkarskimi statystykami portal "We Global Football" wyliczył, że podopieczni Adama Nawałki są pewni wyjazdu na mundial na... 99,4 procent!

Trwające eliminacje układają się dla Polaków wręcz fantastycznie. Po zaskakującej wpadce w pierwszej kolejce z Kazachstanem (2:2) biało-czerwoni odnieśli pięć kolejnych zwycięstw i jako jedyna niepokonana drużyna w grupie "E" przewodzą stawce mając aż sześć punktów przewagi nad kolejnymi w tabeli Czarnogórą i Danią. Co prawda do zakończenia kwalifikacji zostały jeszcze aż cztery mecze i praktycznie wszystko się może zdarzyć - w teorii możliwe jest nawet, że zajmiemy trzecie miejsce w grupie - ale wydaje się, że podopieczni Adama Nawałki są już naprawdę bardzo blisko awansu na mundial.

A tylko potwierdzają to różne matematyczne wyliczenia. Zajmujący się piłkarskimi statystykami portal "We Global Football" co kolejkę liczy procentowe szanse poszczególnych reprezentacji na wyjazd do Rosji. I z najnowszego zestawienia wynika, że Polska jest pewna promocji na mistrzostwa na 99,4 procent! Ze wszystkich reprezentacji na świecie wyżej stoją tylko szanse Meksyku (99,97 procent) oraz Brazylii, która awans zapewniła sobie już jakiś czas temu.

Według statystyk portalu o krok od mistrzostw są też m.in. Niemcy (98,76 procent), Anglia (93,4 procent) czy Argentyna (86,2 procent). Na dobrej drodze do Rosji znajdują się również m.in. aktualni mistrzowie Europy - Portugalia (67,12 procent) - i Włosi (63,64 procent), a o prawdziwy cud muszą się modlić Holendrzy (10,36 procent) czy rewelacyjni na Euro 2016 Walijczycy (10,06 procent).

Z grupowych rywali Polaków największe szanse na awans portal przypisuje Duńczykom (18,14 procent), a dużo gorzej stoją akcje Czarnogóry (2,9 procent), Rumunii (0,88 procent) czy Armenii (0,06 procent). Poniżej możecie znaleźć wszystkie wyliczenia "We Global Football" dotyczące eliminacji MŚ 2018.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: