SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Zbigniew Boniek zachwycony Bieleckim. "Karol - Ty ruda mordko nasza"

Rio 2016: Zbigniew Boniek zachwycony Bieleckim. "Karol - Ty ruda mordko nasza"

18.08.2016, godz. 19:23
Zbigniew Boniek zachwycony postawą Karola Bieleckiego
foto: Super Express

Cóż to była za noc w Rio! Polska w kapitalnym stylu pokonała Chorwację i awansowała do półfinału turnieju olimpijskiego, a jednym z autorów tego sukcesu był Karol Bielecki, który zdobył aż 12 goli. Postawą chorążego naszej reprezentacji na igrzyskach zachwycony był prezes PZPN Zbigniew Boniek, a wyraz temu dał na Twitterze.

Po słabych meczach grupowych wielu kibiców nie wierzyło, że w starciu z Chorwacją Polacy są w stanie powalczyć o półfinał. Stało się jednak zgoła inaczej. Biało-czerwoni zagrali kapitalne spotkanie, a do zwycięstwa poprowadził duet Piotr Wyszomirski - Karol Bielecki. Pierwszy kapitalnie spisywał się w bramce, drugi rzucił aż 12 goli.

I postawę właśnie chorążego polskiej reprezentacji na igrzyskach w Rio docenił Zbigniew Boniek. Trudno nie przyznać mu racji, bo Bielecki to prawdziwa ikona, a jednocześnie symbol walki z przeciwnościami losu. A przy okazji skromny człowiek i świetny zawodnik. Oby swój popis dał także w półfinale turnieju olimpijskiego, w którym biało-czerwoni zmierzą się z Danią.

Ten mecz w nocy z piątku (19 sierpnia) na sobotę (20 sierpnia) o godz. 1:30. Sport.se.pl zaprasza na relację NA ŻYWO!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: