SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Dariusz Michalczewski o rządach PiS: Wielki CHAOS i duża AROGANCJA

Dariusz Michalczewski o rządach PiS: Wielki CHAOS i duża AROGANCJA

26.04.2016, godz. 13:30
Dariusz Michalczewski
Dariusz Michalczewski foto: AKPA

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe w październiku zeszłego roku i po ośmiu latach rządów PO-PSL doszło do władzy. Jednak sposób rządzenia nie podoba się wszystkim Polakom. Wśród niezadowolonych jest m.in. Dariusz Michalczewski. - Poziom arogancji ze strony obecnie rządzących jest aż przykry - mówi portalowi dziennik.pl były mistrz świata w boksie.

Po ośmiu latach rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w październiku zeszłego roku wybory samorządowe wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Jednak, to jak władze sprawuje rząd Beaty Szydło nie podoba się wszystkim Polakom. Do tego grona zalicza się m.in. były mistrz świata w boksie.

- Wielki chaos, to widzę najmocniej. I duża arogancja. Każda ekipa po dojściu do władzy zmienia i wymienia ludzi. To oczywiste i naturalne. Ale poziom arogancji ze strony obecnie rządzących jest aż przykry - ocenia dla dziennik.pl Dariusz Michalczewski.

- Dostali władzę i nie liczą się już prawie z nikim i niczym. Ale ta arogancja może doprowadzić do ich upadku. Pycha i brak skromności to źli doradcy. Boli mnie też bardzo to, że odwracamy się od naszych sojuszników. Zniechęcamy do siebie USA czy Niemcy. Obawiam się, że konsekwencją tego wszystkiego będą duże straty dla Polski, w tym dla naszej gospodarki - dodaje "Tygrys".

Michalczewski odniósł się również do Andrzeja Dudy, który wygrał w wyborach z Bronisławem Komorowskim.

CZYTAJ WIĘCEJ NA DZIENNIK.PL

- Brakuje mi charyzmy w tej prezydenturze. Mocnego zaznaczenia swojej pozycji i mocnego wspierania interesów Polski u naszych dotychczasowych sojuszników. Tracimy wizerunek u najważniejszych partnerów i liczyłbym, że prezydent bardzo mocno zaangażuje się w podtrzymywanie i odbudowę utraconej pozycji - mówi.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: