SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Groźny wypadek samochodowy Mariusza Cendrowskiego. Polski olimpijczyk trafił do szpitala

Groźny wypadek samochodowy Mariusza Cendrowskiego. Polski olimpijczyk trafił do szpitala

17.11.2016, godz. 07:36
Mariusz Cendrowski, boks
foto: EAST NEWS

Mariusz Cendrowski w niedzielę uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu i przebywa w szpitalu. Taka informacja pojawiła się na jego oficjalnym profilu społecznościowym. Bokser w przeszłości walczył m.in. o tytuły WBC i IBO w wadze średniej i reprezentował nasz kraj na IO w Sydney.

- Z przykrością informujemy, że w niedzielę, 13 listopada, trener Mariusz Cendrowski uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Obecnie przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy i rodziny. Ze względu na to, że potrzebuje dużo spokoju, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia, uprzejmie prosimy uszanować prywatność jego i jego najbliższych - brzmi oświadczenie opublikowane na oficjalnym profilu boksera na Facebooku.

Mariusz Cendrowski w swojej dotychczasowej karierze sześciokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski w wadze średniej, a także startował na letnich igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku. Toczył również pojedynki o pasy WBC International oraz Silver i mistrza świata IBO. Po raz ostatni swoją walkę stoczył 22 września 2012 roku, kiedy to pokonał w Hali Stulecia Bernarda Donfacka. Potem zajął się trenowaniem młodych zawodników, których szkolił we wrocławiskim klubie ASW Red Corner. Niestety w najbliższych tygodniach ze względu na wypadek samochodowy nie będzie to możliwe. Jak na razie nie wiadomo, jak bardzo poważny jest stan jego zdrowia.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: