SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: Utrudnienia w Krakowie [OBJAZDY]

Tour de Pologne 2017: Utrudnienia w Krakowie [OBJAZDY]

29.07.2017, godz. 07:18
Tour de Pologne, kolarstwo
Tour de Pologne foto: EAST NEWS

W sobotę 29 lipca rozpocznie się największa i najbardziej elitarna impreza kolarska w Polsce i w tej części Europy - Tour de Pologne 2017. Pierwszy etap zostanie rozegrany w Krakowie i okolicach, w związku z czym mieszkańcy tamtych terenów i miejscowości muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czeka ich sporo utrudnień na drogach. Sprawdźcie, które ulice w Krakowie będą nieprzejezdne w najbliższych dniach.

Pierwszy etap Tour de Pologne 2017 zacznie i zakończy się w Krakowie. Start honorowy przewidziano na godz. 13:25 z Rynku Głównego. Kolarze pojadą ulicami Grodzką, św. Idziego, Podzamcze, Powiśle, Zwierzyniecką, Konopnickiej, Kamieńskiego, Tischnera, Turowicza i Herberta. Dwadzieścia minut później (13:45) nastąpi start ostry na ul. Myślenickiej w Swoszowicach. Następnie zawodnicy udadzą się na drogi województwa małopolskiego. Powrót do Krakowa nastąpi od strony Kryspinowa, ul. Olszanicką, Chełmską i Królowej Jadwigi. Na koniec pokonają trzy pętle wokół Błoń Krakowskich, a finisz zlokalizowany będzie na Al. Focha.

To oznacza, że mieszkańcy miasta muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Kilka ulic będzie zamkniętych, objazdami kursować będą też pojazdy komunikacji miejskiej.

Pierwsze ulice zostaną wyłączone z ruchu już w piątek od godz. 9 rano. Będą to Al. Focha i ul. Kałuży. Z kolei w sobotę od samego rana nie będzie można przejechać al. 3 Maja, a od godz. 11 ul. Piastowską. Otwarcie obu tych ulic nastąpi po zakończeniu etapu i demontażu infrastruktury wyścigu. Na pozostałych odcinkach wyścigu ruch będzie przebiegał normalnie z krótkimi przerwani na czas przejazdu kolarzy.

W weekend utrudnienia oraz zmiany tras są przewidywane dla linii: 102, 109, 134, 152, 192, 252, 352, 502 i 902. Szczegóły można znaleźć na stronie MPK Kraków.


Mapa pierwszego etapu / fot. Tourdepologne.pl


Mapa startu / fot. Tourdepologne.pl


Mapa mety / fot. Tourdepologne.pl

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: