Josue, Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Josue

PKO BP Ekstraklasa

Legia lepsza w ligowym klasyku?

2023-02-23 11:04

Legia Warszawa – Widzew Łódź typy i kursy. W latach 90-tych ubiegłego wieku na mecze pomiędzy tymi zespołami czekała cała piłkarska Polska. Dziś, choć ich ranga jest mniejsza niż wcześniej, wciąż wzbudzają żywe zainteresowanie. Tym bardziej, że obie drużyny znajdują się obecnie w ligowej czołówce – Legia jest druga, Widzew czwarty. Jesienią w Łodzi lepsi byli goście, kto zdaniem TOTALbet zgarnie komplet punktów w najbliższy piątek? Legia Warszawa – Widzew Łódź typy bukmacherskie.

Biorąc pod uwagę jedynie dorobek punktowy, piłkarze, sztab szkoleniowy i kibice Legii mają powody do zadowolenia. Drużyna ze stolicy punktuje na wiosnę najlepiej w PKO BP Ekstraklasie, zdołała także nadrobić dwa punkty do prowadzącego w tabeli Rakowa Częstochowa. Nie wszystko jest jednak tak pozytywne, jak wskazywałaby na to matematyka. W dwóch pierwszych meczach – przeciwko Koronie Kielce (3:2) i Zagłębiu Lubin (2:1) – warszawianie grali znakomite 60 minut, po czym oddawali inicjatywę rywalowi, co mogło skończyć się stratą punktów. Ta zdarzyła się zresztą dwie kolejki temu, gdy punkt z Łazienkowskiej zdołała wywieźć Cracovia (2:2). Także w ostatniej serii gier podopieczni Kosty Runjaica nie zaprezentowali się wybitnie, choć trzeba przyznać, że sprawy w Gliwicach nie ułatwiała fatalna murawa. Pomimo tych niedogodności Legia wygrała 1:0 po golu Josue z rzutu karnego, dzięki czemu utrzymała dystans 7 punktów do prowadzącego w ligowej stawce Rakowa Częstochowa. Czy w najbliższej serii gier „Wojskowym” uda się zmniejszyć stratę do „Medalików”? Biorąc pod uwagę, że drużynę spod Jasnej Góry czeka trudny, wyjazdowy mecz z Jagiellonią – niewykluczone. Z drugiej jednak strony przed Legią także niełatwe zadanie, w stolicy zamelduje się bowiem czwarty w tabeli Widzew Łódź. Ostatni raz zespoły te spotkały się w Warszawie niemal 10 lat temu. Wówczas górą byli gospodarze, którzy wygrali aż 5:1. Choć powtórka tego rezultatu w najbliższy weekend nie wydaje się prawdopodobna, w opinii TOTALbet zdecydowanym faworytem tego starcia będą warszawianie.

PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 20.02

Historia pojedynków tych drużyn przy Łazienkowskiej zdaje się potwierdzać przypuszczenia bukmachera. Ostatni raz Widzew zwyciężył bowiem w stolicy w czerwcu 1997 roku. Miało to miejsce w pamiętnym meczu, decydującym o mistrzostwie Polski, w którym gospodarze prowadzili do 87. minuty 2:0, a mimo to przegrali to starcie 2:3. Od tamtej pory łodzianie 13-krotnie meldowali się jednak na Łazienkowskiej i  tylko raz udało im się nie przegrać (0:0) w 2001 roku. Dwanaście pozostałych spotkań padło łupem gospodarzy, a w pamięci kibiców – poza wspomnianym wyżej 2:3 – z pewnością pozostaje także mecz z czerwca 2004 roku. Legia rozgromiła wówczas Widzew 6:0, pieczętując spadek odwiecznego rywala do ówczesnej drugiej ligi. Co ciekawe, jedną z bramek zdobył wówczas… Artur Boruc, pewnie egzekwując rzut karny. Wracając jednak do obecnego Widzewa, jego piłkarze pokazali już w tym sezonie, że na wyjazdach są w stanie sprawić psikusa. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia potrafili bowiem wygrać na naprawdę trudnych terenach m.in. w Białymstoku z Jagiellonią (2:0) czy w Mielcu ze Stalą (3:0). Pomimo tego eksperci z TOTALbet zdają się nie dawać im większych szans na wywiezienie kompletu punktów z Warszawy. Kurs na zwycięstwo łodzian bukmacher ustalił bowiem na poziomie 4.05, w przypadku gospodarzy jest to natomiast 1.98.

Sonda
Legia vs Widzew - kto wygra?

Kursy TOTALbet:

  • Wynik meczu:

Legia – 1.98                      remis – 3.60                      Widzew – 4.05

  • Podwójna szansa:

1/X – 1.26                          1/2 – 1.31                          X/2 – 1.79

  • Legia strzeli gola:

tak – 1.20                          nie – 4.25

  • Widzew strzeli gola:

tak – 1.45                          nie – 2.64

  • Total – suma goli w meczu:

poniżej 0.5 – 9.00            powyżej 0.5 – 1.05

poniżej 1.5 – 3.55            powyżej 1.5 – 1.29

poniżej 2.5 – 1.87            powyżej 2.5 – 1.90

poniżej 3.5 – 1.34            powyżej 3.5 – 3.20

poniżej 4.5 – 1.12            powyżej 4.5 – 6.00

poniżej 5.5 – 1.03            powyżej 5.5 – 11.00

Podane kursy mogą ulec zmianie.

Pełna oferta dotycząca meczu Legia Warszawa – Widzew Łódź znajduje się W TYM MIEJSCU

Artykuł sponsorowany przez TOTALbet. TOTALbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze