Caroline Wozniacki wygrała przed rokiem Australian Open.

Autor: Press Focus Caroline Wozniacki wygrała przed rokiem Australian Open.

Tenis. Polsko-polski mecz. Świątek zagra z Woźniacką

2019-08-07 15:06

Iga Świątek błyskawicznie przedostała się do drugiej rundy zawodów WTA w Toronto. Polkę czeka teraz emocjonujące spotkanie z… Polką z Danii, Caroline Wozniacki. Mecz w nocy ze środy na czwartek (ok. 2:30).

Najwyżej notowana polska tenisistka miała błyskawiczną przeprawę w pierwszej rundzie zawodów WTA w Toronto. Iga Świątek (65 WTA) spędziła na korcie ledwie 22 minuty rywalizując z inną kwalifikantką, Alją Tomljanović. Australijka przegrała z kłopotami zdrowotnymi i przy stanie 4:1 dla warszawianki, skreczowała. W ten sposób Świątek mogła oszczędzić siły na rywalizację w kolejnej fazie otwartych mistrzostw Kanady. Siły o tyle istotne, że inny będzie kaliber rywalki. Mowa o triumfatorce Wielkiego Szlema, Australian Open, z 2018 roku, Caroline Wozniacki.

W ten sposób w Toronto dojdzie wręcz do polsko-polskiej rywalizacji. Obie zawodniczki miały okazję poznać się w tym sezonie wspólnie ze sobą trenując. Caroline Wozniacki ma polskie pochodzenia, mówi też w języku ojca, choć sama urodziła się w Danii. Sympatyczna 29-latka awansowała do drugiej rundy zmagań w Toronto po pokonaniu w dwóch setach Julii Putincewej. Wożniacka ma na koncie trzy wygrane w pięciu ostatnich spotkaniach i zajmuje aktualnie osiemnaste miejsce w rankingu WTA.

Dla Świątek rywalizacja z Wożniacką będzie kolejną szansą na walkę z czołową tenisistką świata, choć zawodniczka mająca polskie pochodzenie, nie rozgrywa olśniewającego sezonu. Jej największym sukcesem w aktualnym cyklu jest kwietniowy finał na turnieju w Charleston, gdzie przegrała 0:2 z Medison Keys. Mecz Świątek z Wożniacką odbędzie się w środę i będzie ostatnim na korcie głównym. Wcześniej w tym samym miejscu rywalizować będą m.in. Simona Halep czy Serena Williams.

OSTATNIE MECZE
I. Świątek: A. Tomljanović (0:0, krecz), H. Watson (2:0), S. Rogers (2;0), J. Pegula (1:2), O. Jabeur (2:1)
C. Wozniacki: J. Putincewa (2:0), S. Zhang (0:2), W. Kudiermietowa (2:0), S. Sorribes (0:0, krecz), A. Sabałenka (1:2)