UFC 252. Stipe Miocic – Daniel Cormier. Kursy, typy (16.08.2020)

2020-08-15 17:58 HM
UFC
Autor: Press Focus UFC

W walce wieczoru UFC 252 swoje umiejętności zaprezentują Stipe Miocic oraz Daniel Cormier. Początek rywalizacji w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 05:20 czasu polskiego.

Najbliższa gala UFC 252 przyniesie wiele bardzo wyrównanych i emocjonujących zestawień. Żadne z nich jednak nie może równać się pojedynkowi mistrza wagi ciężkiej – Stipe Miocica z Danielem Cormierem, który pas będzie chciał odzyskać.

Obaj zawodnicy spotkają się w klatce po raz trzeci. Obaj są najlepszymi zawodnikami królewskiej kategorii wagowej. Obaj mają po jedynym zwycięstwie na swoim koncie.

Pierwsza walka Miocica z Cormierem odbyła się 7 lipca 2018 roku. Dość zaskakująco, bo już w pierwszej rundzie starszy Cormier znokautował będącego na co dzień strażakiem Miocicia. 37-latek był wyraźnie rozgoryczony porażką i już wtedy wiadomo było, że dojdzie do rewanżu.

Drugi pojedynek odbył się 17 sierpnia 2019. W międzyczasie Cormier pokonał Derricka Lewisa, natomiast Miocic podszedł do rewanżu bez żadnego przetarcia. Minimalnie lepszym zawodnikiem w trakcie trwania walki był „DC”, jednak strażak z Ohio w czwartej rundzie znalazł drogę do szczęki Cormiera, nokautując go i odbierając mistrzowski pas.

Dla obu zawodników trzeci pojedynek będzie najważniejszym w karierze. W przypadku porażki dla 41-letniego Cormiera może być to jeden z ostatnich pojedynków, natomiast Miocic będzie szukał kolejnych wyzwań.

„DC” w swojej 11-letniej karierze stoczył dwadzieścia cztery pojedynki, wygrywając z nich dwadzieścia dwa. Dziesięć z nich starszy Cormier zakończył przez TKO/KO, pięć przez poddanie oraz siedem na punkty.

Stipe Miocic wygrał natomiast dziewiętnaście z dwudziestu dwóch pojedynków. Aż piętnaści z nich zakończyło się przez TKO/KO a zaledwie cztery na punkty.

Minimalnym faworytem bukmacherów jest broniący tytułu Stipie Miocic, jednak kursy wciąż ulegają zmianie. Po stronie młodszego Amerykanina są przede wszystkim lepsze warunki fizyczne. Kurs na wygraną Miocicia wynosi 1.90. Obstawić można również jego wygraną przez TKO/KO po kursie 2.90.


NASZ TYP
Wygra Stipe Miocic

KURSY
TOTALbet - 1.90
BETFAN - 1.88
eWinner - 1.86
PZBuk - 1.86
Superbet - 1.85

Kursy aktualne na 15.08.2020, godz. 3:00. Mogą ulec zmianie.

Najnowsze