Autor: Press Focus Roger Federer ograł wszystkich przeciwników na kortach Wimbledonu w niecałe 7 godzin, stracił jedynie seta.

Wimbledon. Faworyci walczą o półfinał. Djoković, Federer i Nadal

2019-07-10 10:00

W środę na kortach Wimbledonu pojawią się m.in. Novak Djoković, Roger Federer i Rafael Nadal. Czołowa trójka światowego tenisa ma szansę w krótkim odstępie czasu awansować do półfinałów londyńskiego turnieju.

Roger Federer niczym burza przechodzi przez kolejne rundy zawodów w stolicy Anglii. Szwajcar w niecałe siedem godzin ograł wszystkich przeciwników w czterech poprzednich spotkaniach i stracił zaledwie jednego seta. Legendarny już zawodnik rozpoczął Wimbledon uskrzydlony wygraną turnieju w Halle. W środę gracz rozstawiony z "trójką" zmierzy się z Keiem Nishikorim. Japończyk nie ma za sobą fantastycznego sezonu, ale na trawie radzi sobie więcej niż przyzwoicie. Nishikori dotychczasowych przeciwników ogrywał po 3:0. "Siódemka" rankingu ATP do tej pory dziesięć razy rywalizowała z Federerem. Szwajcar był górą w siedmiu meczach. Ostatni z nich padł jednak łupem Nishikoriego, który w listopadzie zwyciężył 2:0 w finałach cyklu ATP. Miano faworyta należy jednak do bardziej doświadczonego z tenisistów, który ma w kolekcji osiem triumfów w Londynie. Po raz ostatni dokonał tego w 2017 roku.

W walce o półfinał, Rafael Nadal zmierzy się z Samem Querreyem, który niedawno wrócił po kontuzji, ale w ramach przetarcia przed Wimbledonem, wystąpił w Eastbourne. Amerykanin doszedł aż do finału, gdzie przegrał z rodakiem, Taylorem Fritzem. Gracz zajmujący w rankingu ATP 65. pozycję, w Londynie zdołał pokonać m.in. finalistę French Open, Dominica Thiema (3:1). Dysponujący znakomitym serwisem wieżowiec z USA (198 cm), o kolejną fazę powalczy z Rafaelem Nadalem. Hiszpan triumfował na kortach Rolanda Garrosa, a z meczu na mecz coraz lepiej prezentuje się również w Anglii. Na pięć meczów, Nadal tylko raz przegrał z Querreyem. Miało to miejsce przy okazji ich ostatniego spotkania w finale zawodów w Acapulco w marcu 2017 roku (0:2). Trudno wyobrazić sobie aktualnie odpadnięcie turniejowej "dwójki".

Triumfator Wimbledonu w poprzednim roku, Novak Djoković, powalczy o półfinał z Davidem Goffinem. 23-latek z Belgii w tym sezonie potrafił dobrze radzić sobie na trawie dochodząc do finału zawodów w Halle, gdzie przegrał w Federerem w dwóch setach. Wcześniej przez cały sezon grał bez szczególnego powodzenia. Serb będzie faworytem, a w trakcie czterech dotychczasowych meczów w Londynie, stracił jednego seta, którego „urwał” mu Polak, Hubert Hurkacz. Pewna wygrana „Nole’a” nie powinna być zaskoczeniem w 1/4 finału.

OSTATNIE MECZE
N. Djoković: U.Humbert (3:0), H. Hurkacz (3:1), D. Kudla (3:0), P. Kohlschreiber (3;0), D. Szapowałow (0:2)
D. Goffin: F. Verdasco (3:1) D. Medwiediew (3:2), J. Chardy (3:0), B. Klahn (3:0), R. Federer (0:2)
S. Querrey: T. Sandgren (3:1), J. Millman (3:0), A. Rublew (3:0), D. Thiem (3:1), T. Fritz (0:2)
R. Nadal: J. Sousa (3:0), J-W Tsonga (3:0), N. Kyrgios (3:1), Y.Sugita (3:0), D. Thiem (3:1)
K. Nishikori: M. Kukuszkin (3:1), S. Johnson (3:0), C. Norrie (3:0), T. Monteiro (3:0), R. Nadal (0:3)
R. Federer: M. Berrettini (3:0), L. Pouille (3:0), J. Clarke (3:0), L. Harris (3:1), D. Goffin (2:0)