Kraksa na trasie Giro d'Italia. Ucierpiało kilku kolarzy, niektórzy zrezygnowali z wyścigu

Kolarstwo, rower, kolarze
Autor: East News

Podczas 15. etapu Giro d'Italia doszło do kraksy na początku wyścigu. Uczestniczyło w nim kilku kolarzy. Niektórzy zdecydowali się wycofać nie tylko z tego etapu, ale i z wyścigu. Na szczęście sytuację udało się opanować i kolarze ruszyli dalej.

Kraksa z udziałem kilkunastu kolarzy trzy kilometry po starcie do niedzielnego, 15. etapu Giro d'Italia spowodowała przerwanie rywalizacji i neutralizację czasu. W wyniku obrażeń z wyścigu musiał się wycofać m.in. szósty w klasyfikacji Niemiec Emanuel Buchmann (Bora-hansgrohe). Do wypadku doszło na wąskiej grobli, w momencie, gdy kilku kolarzy zaatakowało, a peleton ruszył gwałtownie w pogoń. W kraksie ucierpiało kilkunastu zawodników, a trzech z nich - Buchmann, Holender Jos van Emden (Jumbo-Visma) i Natnael Berhane z Erytrei (Cofidis) na skutek obrażeń musiało zrezygnować z dalszej jazdy.

Wycofał się mistrz Europy

Podczas neutralizacji cała kolumna została zatrzymana, aby umożliwić przejazd karetek i służb medycznych. Po opanowaniu sytuacji peleton ruszył na trasę, z wieloma poturbowanym zawodnikami, w podartych spodenkach i koszulkach. Przed startem do 15. etapu z wyścigu wycofał się triumfator piątkowego odcinka, mistrz Europy Włoch Giacomo Nizzolo. Niedzielny etap prowadzi z Grado do Gorizii (147 km) a duża część trasy przebiega po terytorium Słowenii.

Iga Świątek przyjęła szczepionkę przeciwko COVID-19. Zwróciła się do fanów, czeka już tylko na jedno [ZDJĘCIE]

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze