Maja Włoszczowska nie schodzi z podium. Hiszpania dobrze służy polskiej kolarce

2021-04-26 9:34 Dariusz Chrabalowski
Maja Włoszczowska obok Francuzki Bresset (po lewej) i Australijki McConnell
Autor: KROSS ORLEN Team

To był trzeci jej start w tym roku, ponownie w Hiszpanii, gdzie Maja Włoszczowska (37 l.) trenuje od szeregu tygodni. Po raz trzeci najlepsza polska kolarka górska wywalczyła miejsce na podium. Ukończyła na trzecim miejscu wyścig górski w hiszpańskiej miejscowości Tibi (prowincja Alicante). Pozostała liderką cyklu Superprestigio Faster MTB.

Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska wystartowała po ciężkim treningu wysokogórskim. Wyścig rozegrał się na trudnej technicznie trasie i przy upalnej temperaturze. Od razu po starcie utworzyły się dwie pary. O zwycięstwo walczyły mistrzyni świata, Australijka Rebecca McConnell (grupa Primaflor-Mondraker-XSauce) i była mistrzyni olimpijska, Francuzka Julie Bresset (Massi UCI Team). Za nimi ścigały się Włoszczowska (KROSS ORLEN Cycling Team) i Hiszpanka Rocío del Alba García. Polka okazała się mocniejsza.

- Startowałam na lekkim zmęczeniu. Po serii treningów na dużej wysokości moje samopoczucie nie było najlepsze, ale wierzę, że od teraz będzie lepiej - mówiła po wyścigu Maja Włoszczowska. - Cieszę się, że utrzymałam pozycję liderki klasyfikacji generalnej Superprestigio MTB. Jestem bardzo zadowolona z całego cyklu wyścigów w Hiszpanii, mam nadzieję, że zaprocentują one dobrą formą w zbliżających się zawodach Pucharu Świata.

Inauguracyjny pucharowy start czeka ją za dwa tygodnie, w Albstadt w Jurze Szwabskiej. Następnie na 23 maja zaplanowała powrót w żółtej koszulce do cyklu Superprestigio Faster MTB. Przedostatni wyścig tego cyklu odbędzie się w Eldzie, także w prowincji Alicante.

Maja Włoszczowska na trasie w Tibi
Autor: KROSS ORLEN Team
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze