Majka katuje się w Pirenejach!

2020-02-13 21:16 Waldek Zawołowicz
Rafał Majka
Autor: East News Rafal Majka

Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro (2016) ciężko haruje w górach Sierra Nevada. Rafał Majka (31 l.) pracuje tam na kolejny sukces. Zgred nie ukrywa, że na trasie olimpijskiej wokół Tokio znowu chce powalczyć o medal! Na razie Polak wylewa w Pirenejach litry potu!

On wie, jak buduje się olimpijską formę! Rafał Majka z niemieckiej grupy Bora-Hansgrohe razem z kolegami przebywa na zgrupowaniu w wysokogórskim Sierra Nevada. Kolarz wykonuje tam katorżniczą pracę. Polak podczas jednego z treningów na dystansie 177 kilometrów zaliczył aż 6600 metrów przewyższenia. Czyli więcej, niż kolarze pokonują podczas najtrudniejszych górskich etapów na wielkich turach Więcej nawet, niż na piekielnie trudnych mistrzostwach świata w Alpach wokół Innsbrucku (2018).

Majka na południu Hiszpanii buduje formę przed najważniejszymi startami. W planach na pierwsze półrocze kolarz z Zegartowic ma start w Giro d’Italia i Tour de Pologne. Jednak docelową imprezą są igrzyska olimpijskie w Tokio, na których Zgred będzie bronić brązowego medalu sprzed czterech lat. Majka w tym roku trochę na rozgrzanie pojechał tylko dwa dni podczas Challenge Mallorca. Ale przed polskim zawodnikiem najważniejsze starty. Możemy być spokojni o jego dyspozycję. Majka doskonale wie, jak się do takiego startu przygotować.

Najnowsze