Ogłoszono przełomową decyzję o Fabio Jakobsenie! Walczył o życie, a teraz znów będzie się ścigać

2021-04-03 19:48 Mateusz Sobiecki
Fabio Jakobsen
Autor: East News Fabio Jakobsen

Polscy kibice byli przerażeni, widząc do czego doszło podczas finiszu I etapu ostatniej edycji Tour de Pologne. Fabio Jakobsen doznał potwornego wypadku i walczył o życie. Po wielu miesiącach po potwornych wydarzeniach Holender z Deceuninck Quick-Step ma wrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie. Ogłoszono termin, kiedy Jakobsen znów pojawi się w peletonie. To wydarzy się jeszcze w kwietniu!

Cała Polska żyła tragicznym wypadkiem na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne 2020. Pod katowickim Spodkiem fani z przerażeniem patrzyli na akcję ratującą życie Fabio Jakobsena. Ten wepchnięty w barierki przez Dylana Groenewegena walczył o życie na Śląsku, a potem przez wiele miesięcy o powrót do normalnego życia i pełni sprawności. Teraz wiemy już, że Holender z Deceuninck Quick-Step wróci nawet do ścigania. I to wydarzy się już niedługo!

Fabio Jakobsen pokazał jak wygląda po wypadku na Tour de Pologne. Fani nie kryli zdumienia [ZDJĘCIA]

Yvan Vanmol, lekarz zespołu potwierdził w rozmowie z belgijskimi mediami, że Jakobsen wróci do peletonu jeszcze w kwietniu. Tydzień po świętach Wielkanocnych w Turcji wystartuje Tour of Turkey. Przez osiem dni zawodnicy będą rywalizować na trasach różnych etapów. Nie zabraknie także tych sprinterskich, na których przez feralnym dniem najlepiej czuł się właśnie Jakobsen.

- Mamy dobre relacje, będę przy nim w Turcji. To, że wraca do ścigania, powoduje wzruszenie nawet u osoby w moim wieku - mówił otwarcie Vanmol cytowany przez "Nieuwsblad", który był przerażony w dniu wypadku. - Naprawdę myślałem, że on umrze tam, na ulicy w Polsce - wspominał trudny dzień lekarz zespołu.

SZOK! Przez blisko miesiąc Michał Kwiatkowski jeździł ze złamanym żebrem. Coś nieprawodpodobnego!

prokurator Marta Zawada-Dybek o wypadku podczas Tour de Pologne

Fabio Jakobsen ma wrócić do peletonu na trasie Tour of Turkey. Wyścig odbędzie się w dniach 11-18 kwietnia.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze