Upokorzyli naszych reprezentantów! Co za WSTYD

2019-09-19 15:33 DaO
Rafał Majka
Autor: East News Rafał Majka

Dla większości sportowców reprezentowanie barw narodowych to największa nobilitacja w sportowej karierze. Wielu polskich zawodników w wywiadach podkreśla, że założenie biało-czerwonej koszulki jest ich marzeniem. Niestety, w przypadku kolarzy powołanych na najbliższe mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, może być z tym ogromnym problem. Wszystko przez PZKol, który nie zapewnił reprezentacji... koszulek.

W najbliższy weekend kolarze powalczą o medale mistrzostw świata. Wśród biało-czerwonych zabraknie Michała Kwiatkowskiego, co wiadomo od kilku dni. Ale w reprezentacji i tak znajdzie się kilka znanych nazwisk z peletonu. Liderem kadry będzie Rafał Majka, a obok niego pojedzie m.in. Maciej Bodnar, czy Michał Gołaś. Rzecz jasna mowa tu tylko o elicie mężczyzn.

W sumie pojedzie pięć grup wliczając to również juniorów. Okazuje się, że największym zmartwieniem polskich zawodników nie jest rywalizacja o jak najwyższe miejsce, ale... brak koszulek. Jak informuje portal sport.pl problemy ze sprzętem mają wszystkie ekipy, ale najbardziej ucierpieć mogą juniorzy, którzy być może będą musieli pożyczać stroje od starszych kolegów.

O stroje dla elity musiał zadbać sam selekcjoner, ale młodsi kolarze na takie rozwiązanie liczyć nie mogą. Problemy mają też panie. Wszystko przez opieszałość PZKol. Związek jest co prawda zadłużony, ale pieniądze można było pozyskać z Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który wspomaga finansowo w niektórych kwestiach PZKol. Problem w tym, że nikt w związku nie kwapi się do zorganizowania przetargu. A podobna sytuacja miała już miejsce przed rokiem i nikt nie wyciągnął wniosków.

Najnowsze