Gdy Karol Strasburger zobaczył, co robi Ryszard Szurkowski, w momencie zaniemówił! Szczęki opadły na podłogę!

2021-02-03 4:14 jwa
Ryszard Szurkowski, Karol Strasburger
Autor: SE Ryszard Szurkowski, Karol Strasburger

Informacja o tym, że Ryszard Szurkowski nie żyje wstrząsnęła polskim środowiskiem sportowym. Legendarny kolarz przez ostatnie miesiące walczył o powrót do zdrowia po straszliwym wypadku na wyścigu weteranów w niemieckiej Kolonii. Kibice znad Wisły pogrążyli się w smutku. Do wspomnień związanych z ikoną naszego sportu mógł wrócić także Karol Strasburger. Wiele lat temu Ryszard Szurkowski wziął bowiem udział w popularnym teleturnieju "Familiada" i szło mu naprawdę dobrze! Niektóre z odpowiedzi były tak dobre, że prowadzący tracił wręcz mowę!

Ryszard Szurkowski zmarł w poniedziałek 1 lutego. Kibice i ludzie związani ze sportem od razu zaczęli wspominać największe sukcesy legendarnego kolarza. Niewielu jednak wiedziało, że Ryszard Szurkowski świetnie radził sobie również poza sportem. Swoje wyjątkowe zdolności umysłowe potwierdził m.in. w znanym teleturnieju "Familiada". Świadectwem życiowej mądrości Ryszarda Szurkowskiego mogą być też liczne wywiady, w których posługiwał się składną polszczyzną i przekazywał istotne życiowe prawdy. W telewizyjnym show ikona polskiego sportu brała udział w specjalnym odcinku. Pokazał wówczas wielkie serce, czego potwierdzenie znajdziecie w poniższej galerii. Momentami szło mu tak dobrze, że znany i lubiany prowadzący Karol Strasburger nie miał słów, by nachwalić się legendy kolarstwa znad Wisły.

Sprawdź: Ryszard Szurkowski dysponował NIEBOTYCZNĄ siłą! Przyjaciel wspomina niesamowity wyczyn legendy

Ryszard Szurkowski w Familiadzie wystąpił w specjalnie stworzonej drużynie. W ekipie "Olimpijczyków" znalazły się również inne sławy polskiego sportu, które reprezentowały nasz kraj na igrzyskach. Wszystko w szczytnym celu, więc legenda kolarstwa i jego kompani udowodnili, że mają wielkie serca!

Zobacz: Tak wyglądały ostatnie dni życia Ryszarda Szurkowskiego. Walczył do końca

Najnowsze