Seksualny skandal z transpłciową mistrzynią świata! Poszło o przytulanie

2019-10-23 10:32 FAN
Podium mistrzostw świata w kolarstwie torowym
Autor: EastNews Podium mistrzostw świata w kolarstwie torowym

Starty osób transpłciowych razem z kobietami wzbudzają wielkie kontrowersje! Tym razem wielki spór trwa po mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym, w których udział bierze Rachel McKinnon. Do, zdaniem złotej medalistki, skandalu doszło na podium. Wyraz swojej złości wyraziła za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Transpłciowa Rachel McKinnon obroniła mistrzostwo świata w kolarstwie szosowym, jednak nie o tym obecnie mówi się w światku. Wszystko przez zachowanie srebrnej medalistki, Dawn Orwick. Gdy złota medalistka pozowała do zdjęć z trzecią najlepszą zawodniczką globu, Orwick odmówiła objęcia i przytulenia się z rywalką.

Srebrna medalistka nie miała jednak problemu, by po chwili przytulić się z ostatnią zawodniczką z podium. McKinnon, która walczy z brakiem równouprawnienia w sporcie dla osób transpłciowych, podzieliła się swoimi przemyśleniami na ten temat i nie zostawiła na Orwick suchej nitki!

Kristen, która zajęła trzecie miejsce, nosiła moją naklejkę "sport to prawa człowieka" w geście solidarności. Srebrna medalistka zachowała ode mnie dystans i schowała rękę za plecami jako swój znak. Słaba sportowa postawa... - napisała w mediach społecznościowych.

McKinnon regularnie jest krytykowana przez rywali, które uważają, że nie powinna z nimi rywalizować. Ich zdaniem, jej transpłciowość daje jej przewagę i nie pozwala równo rywalizować pozostałym przeciwniczkom.