Michał Kwiatkowski

i

Autor: East News Michał Kwiatkowski

SZOK! Przez blisko miesiąc Michał Kwiatkowski jeździł ze złamanym żebrem. Coś nieprawodpodobnego!

2021-03-22 16:07

Kolarstwo jest jednym z tych sportów, w którym zawodnicy muszą być gotowi na liczne obtarcia, pęknięcia, czy też złamania. Nie ma wątpliwości, że kolarze to twardzi mężczyźni, potrafiący zmagać się z bólem. Doskonałym przykładem na to jest były mistrz świata, Michał Kwiatkowski. Polak dostał ostatnio wyniki badań wskazujące, że od... blisko miesiąca ma złamane żebro.

Kolarze już od kilku tygodni mają okazję rywalizować w nowym sezonie. Podczas niektórych wyścigów doszło już do groźnie wyglądających kraks. Upadku nie ustrzegł się również Michał Kwiatkowski. Mistrz świata z 2014 roku miał wypadek 3 marca podczas Trofeo Laigueglia. Wówczas nie było informacji o żadnych poważniejszych urazach reprezentanta Polski. Wydawało się, że zebrał jedynie kolejne "kolarskie szlify".

Gigantyczne zarobki polskiego kolarza. Od tych MILIONÓW może zakręcić się w głowie

Robert Lewandowski odznaczony przez prezydenta

Ze względu na to, że sam kolarze nie narzekał na swój stan zdrowia, brał udział w kolejnych wyścigach. Pojechał i w Strade Bianche (wycofał się na trasie) i w Tirreno-Adriatico (51. lokata). Co prawda nie walczył tam o czołowe lokaty, ale i tak musiał być gotowy do wielkiego wysiłku. Kwiatkowski nie odpuścił również jednego z najpopularniejszych klasyków w kalendarzu, a więc Mediolan - San Remo, gdzie do przejechania było 300 kilometrów (17. miejsce).

Wyjaśniła się przyszłość Graneruda. Wszelkie wątpliwości rozwiane, kluczowa decyzja trenera

Polak zakończył rywalizację na siedemnastym miejscu. Kilkanaście godzin później okazało się, że wszystkie te wyścigi pokonał ze... złamanym żebrem. Uraz był konsekwencją upadku na Trofeo Laigueglia na początku marca. - Jak się dziś okazało, mam złamane żebro. To nie była łatwa, włoska kampania - napisał kolarz na Twitterze. Kwiatkowskiego czeka teraz przerwa w treningach, ale na razie nie wiadomo, jak długa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze