Wielki sukces polskiego kolarstwa! Katarzyna Niewiadoma z medalem mistrzostw świata!

2021-09-25 16:35
Katarzyna Niewiadoma
Autor: Instagram/kasianiewiadoma94 Katarzyna Niewiadoma

Piękne chwile dla kibiców kolarstwa! Katarzyna Niewiadoma po ogromnej walce wywalczyła brązowy medal kolarskich mistrzostw świata! Na trasie we Flandrii Polka próbowała ataków, by osiągnąć jeszcze więcej, jednak medal także jest sukcesem. Kolarki ruszyły w Antwerpii, a finiszowały w Leuven, gdzie na 157 kilometrach rozegrała się walka o tęczową koszulkę. Trzecie miejsce światowego czempionatu jest największym sukcesem w karierze niespełna 27-letniej kolarki!

Katarzyna Niewiadoma od lat należy do światowej czołówki żeńskiego kolarstwa. Ma na swoim koncie kilka prestiżowych wyników, takich jak srebrny medal mistrzostw Europy w wyścigu ze startu wspólnego w 2016 r. Polka w obecnym sezonie znajdowała się w bardzo dobrej formie, co udowodniła podczas tegorocznych mistrzostw Starego Kontynentu. W zawodach rozegranych dwa tygodnie wcześniej, Niewiadoma zajęła 4. miejsce. Dobry występ w Trydencie z pewnością rozbudził nadzieje kibiców na sukces podczas mistrzostw świata, a jak się okazało, były to słuszne rozważania! Polska kolarka osiągnęła najcenniejszy wynik w swojej karierze, a krążek ten może potraktować jako urodzinowy prezent.

Wypadek przed MŚ. Zderzenie roweru z autobusem, zawodniczka w szpitalu

Katarzyna Niewiadoma poza talentem do kolarstwa, słynie także ze swojej urody. Kiedyś mówiono jej, że jest za ładna, by się ścigać.

Mordercza walka o sukces

W środę, 29 września, Niewiadoma skończy 27 lat. Niespełna 27-letnia sportsmenka sprawiła sobie wymarzony prezent na tę okazję, gdyż w końcu będzie mogła odebrać medal mistrzostw świata. Dotychczas jej najlepszy występ podczas czempionatu miał miejsce w 2017 r. w Bergen, gdy Polka zajęła 5. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego. Tym razem udało się jej poprawić ten rezultat, a sama kolarka dała z siebie wszystko, by osiągnąć jak najlepszy wynik. Pomogły jej w tym koleżanki z reprezentacji - Marta Lach, Marta Jaskulska, Karolina Kumięga, Karolina Karasiewicz i Aurela Nerlo. Dbały one o komfort Niewiadomej, by ta mogła w końcówce wykorzystać ich pracę.

Dramat Magdy Linette. Miała walczyć o finał, nie wyszła nawet na kort

Polska zawodniczka podjęła wiele prób, by oderwać się od grupy i dojechać do mety na jak najwyższej pozycji. Na 2,5 km do finiszu, Polka znalazła się w trzyosobowej grupie, która starała się odjechać reszcie stawki, jednak resztki peletonu dojechały uciekinierki. Na około 1,8 kilometra do mety zaplanowano ostatni podjazd belgijskiej trasy i właśnie tam Niewiadoma przeprowadziła ostatni atak. Objęła ona prowadzenie, jednak nie była w stanie uzyskać odpowiedniej przewagi. Cała grupa się zjechała i stało się jasne, że walka o medale rozegra się podczas finiszu z dużej grupy. Nie jest to specjalność reprezentantki Polski, jednak ostatnie metry prowadziły delikatnie pod górę, co było jej atutem. Niespełna 27-latka zostawiła na ostatnich metrach wszystkie siły, co przyniosło jej brązowy medal mistrzostw świata! Złoto zdobyła Włoszka, Elisa Balsamo, a srebro legendarna Holenderka Marianne Vos.

Początek polskich sukcesów w Belgii?

Sobotni wyścig ze startu wspólnego kobiet jest w pewnym sensie wstępem do niedzielnego wyścigu mężczyzn. Kolarze będą mieli do pokonania we Flandrii 268 kilometrów. Liderem polskiej reprezentacji jest Michał Kwiatkowski, którego wspierać będą: Stanisław Aniołkowski, Cesare Benedetti, Maciej Bodnar, Michał Gołaś i Łukasz Owsian. Kandydatów do końcowego sukcesu i zdobycia tęczowej koszulki jest wielu, a wśród nich znajduje się popularny "Kwiato". Być może sukces koleżanki wpłynie motywująco na zawodnika Teamu Ineos i ten w niedzielę powtórzy, bądź nawet poprawi, jej sukces.

Sonda
Interesujesz się kolarstwem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze