Dramat Magdy Linette. Miała walczyć o finał, nie wyszła nawet na kort

2021-09-25 16:10
Magda Linette
Autor: AP Magda Linette

Magda Linette na turnieju w Ostrawie startowała zarówno w singlu jak i w deblu. W parze z Bernardą Perą polska tenisistka radziła sobie na tyle dobrze, że panie awansowały do półfinału. Niestety, jak się okazało, polsko-amerykańska para nie przystąpi nawet do walki o finał. Linette i Pera wycofały się z gry jeszcze przed wyjściem na kort.

Magda Linette to druga najlepsza obecnie polska tenisistka, która aktualnie zajmuje 59. miejsce w rankingu WTA. Przygodę z turniejem singlowym w Ostrawie poznanianka zakończyła na 1/8 finału, jednak w deblu w parze z Bernardą Perą radziła sobie już dużo lepiej. Dwa pierwsze mecze polsko-amerykański duet wygrał bez najmniejszych problemów i wszedł do półfinału. Niestety, jeszcze przed spotkaniem półfinałowym okazało się, że szanse na zwycięstwo w całym turnieju zostały przekreślone. Linette i Pera nie wyszły nawet na kort, o czym poinformował Dawid Celt.

Hurkacz melduje się w finale! Nie było łatwo, ale Polak powalczy o kolejny tytuł

Zobacz galerię zdjęć z najpiękniejszymi polskimi tenisistkami!

Magda Linette i Bernarda Pera wycofały się z półfinału w Ostrawie. Jaki był powód?

W pierwszej chwili większość fanów miało prawo obawiać się, że wycofanie się z turnieju nastąpiło z powodu problemów zdrowotnych. Takie domysły ukrócił jednak Dawid Celt, który na Twitterze poinformował, że powodem nie była kontuzja. Wciąż jednak nie ma pełnego wyjaśnienia decyzji podjętej przez Perę i Linette. Następnym turniejem, na którym powinniśmy oglądać Magdę Linette, ma być turniej WTA 500 w Chicago.

Iga Świątek nie zagra w finale turnieju WTA w Ostrawie! Polka znów przegrała z Marią Sakkari!

Sonda
Czy Iga Świątek będzie najlepszą tenisistką świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze