Pierwszy wsad w playoff WNBA

Autor: YouTube

Pierwszy wsad w historii playoff WNBA [WIDEO]

2014-08-25 16:28

Brittney Griner zapisała się w historii WNBA, czyli najwyższej kobiecej ligi koszykarskiej w USA. Zawodniczka Phoenix Mercury jako pierwsza w historii zapakowała piłkę do kosza w meczu playoff. Zobaczcie efektowną akcję Amerykanki!

W trzeciej kwarcie półfinału Konferencji Zachodniej pomiędzy Phoenix Mercury a Los Angeles Sparks Griner przechwyciła piłkę na własnej połowie i sama pomknęła w kierunku kosza rywalek. Przez nikogo nieatakowana mogła spokojnie zakończyć akcję efektownym wsadem.

Polska - Luksemburg 100:64. Biało-czerwoni liderami grupy!

Zawodniczki Phoenix ostatecznie wygrały 93:68 i awansowały do finału konferencji. 23-letnia środkowa zdobyła w tym meczu 21 punktów.

Griner jest jedną z największych gwiazd WNBA. W drafcie 2013 została wybrana z numerem 1 i dwukrotnie grała w meczu gwiazd. Przez poprzednie dwa sezony była też najlepsza w klasyfikacji bloków. W swoim pierwszym meczu w lidze zapakowała piłkę do kosza, a teraz powtórzyła ten wyczyn w meczu playoff.