Adrianna Sułek

i

Autor: Cyfra Sport Adrianna Sułek

Wielki sukces Polki

Adrianna Sułek zdobywa srebrny medal mistrzostw Europy! Wyrwała go dla siebie mimo ogromnych trudności

2022-08-18 22:20

Adrianna Sułek miała wiele problemów w trakcie siedmioboju na mistrzostwach Europy 2022 w Monachium. Polka z powodu urazu słabo zaczęła rywalizację, ale później osiągała świetne, wręcz życiowe wyniki. Po sześciu konkurencjach była na trzecim miejscu, ale na koniec został bieg na 800 metrów. Tam zaprezentowała się wspaniale i sięgnęła po srebrny medal!

Adrianna Sułek po pierwszych trzech konkurencjach w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium zajmowała czwarte miejsce. W środę wieloboistki rywalizowały w biegu na 100 m ppł, skoku wzwyż, pchnięciu kulą i biegu na 200 m. W sesji wieczornej Sułek o 5 cm poprawiła rekord życiowy w pchnięciu kulą - 14,18. Natomiast w biegu na 200 m osiągnęła czas 24,54. Rekordzistka Polski po czterech konkurencjach miała 3815 pkt i zajmowała czwarte miejsce.

Sensacja! Paweł Fajdek bez medalu! Wojciech Nowicki mistrzem Europy

Kiełbasińska: przed ostatnia prostą czułam panikę, więc pofrunęłam i mam medal!

Po kolejnych trzech konkurencjach Polka zajmowała trzecie miejsce w walce o medal mistrzostw Europy. W czwartkowej sesji porannej wieloboistki rywalizowały w skoku w dal i rzucie oszczepem. Sułek spaliła dwie próby w skoku w dal, a w trzeciej serii poprawiła rekord życiowy - 6,55. Rekordzistka Polski osiągnęła także najlepszy wynik w karierze w rzucie oszczepem - 42,86. Sułek w sześciu konkurencjach zdobyła 5560 pkt i była trzecia w siedmioboju.

Od polskiej lekkoatletki aż bucha żar. Nogi do nieba, tych zdjęć nie zapomnisz

Na koniec rywalizacji, która rozstrzygnęła się wieczorem tego samego dnia, panie biegły na 800 metrów. Mimo tego, że Sułek wcześniej zmagała się z urazem, to pobiegła świetnie, wygrała bieg i to przyniosło jej srebrny medal!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze