Anita Włodarczyk może już się bać. Ogromne zagrożenie przyszło niespodziewanie!

2021-04-10 14:32 Jakub Waśko PAP
Anita Włodarczyk
Autor: Paweł Skraba Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk, nasza najlepsza młociarka, już czeka na igrzyska olimpijskie w Tokio. Nie jest tajemnicą, że reprezentantka Polski liczy na kolejny złoty medal najbardziej prestiżowej imprezy sportowej na świecie. Pojawiła się jednak nieoczekiwana konkurencja. Wynik jednej z rywalek na zgrupowaniu robi ogromne wrażenie. Niewykluczone, że podczas konkursu młociarek na igrzyskach mocno namiesza Amerykanka DeAnna Price.

Mistrzyni świata z Dauhy (2019) Amerykanka DeAnna Price rzuciła młotem 78,60 m na mityngu w Columbii. To nie tylko najlepszy w tym roku wynik, ale i rekord Ameryki Północnej. W historii lepsze rezultaty osiągnęły tylko Anita Włodarczyk i Niemka Betty Heidler.

Lekkoatletyczny sezon na dobre się jeszcze nie zaczął. Pojawiają się jednak już pierwsze wyniki. Często są to starty kontrolne na koniec zgrupowań. Wynik Price - na tym etapie przygotowań - jest sporym zaskoczeniem.

Amerykanka już w poprzednich latach błyszczała formą i z roku na rok się poprawia. Jej największym sukcesem jest złoto mistrzostw świata w Dausze. Tam nie startowała już rekordzistka globu Włodarczyk, która leczyła kontuzję.

Zobacz: Taki majątek ma Kamil Stoch. Zarabia POTĘŻNE pieniądze i wybudował ogromny pałac, który powala na kolana!

Price wydaje się być jej najgroźniejszą rywalką w walce o trzeci złoty medal igrzysk w Tokio. Polka straciła dwa ostatnie sezony i wiele się w jej sportowym życiu zmieniło. Przeszła operacje kolana, zmieniła trenera i przebywa głównie za granicą. Ostatnio krąży między Katarem, gdzie rezyduje jej trener Chorwat Ivica Jakelic a Turcją, gdzie jeździ też na zgrupowania do Belek.

Do Price należał także poprzedni rekord Ameryki Północnej. Był gorszy o 36 cm. Jej piątkowy rzut na 78,60 m jest najlepszym wynikiem osiągniętym na świecie od sierpnia 2018 roku.

Zobacz: To nowa droga życia Karoliny Małysz! Córka Adama Małysza zdobywa wykształcenie, które gwarantuje sukces

Anita Włodarczyk: W Tokio interesuje mnie tylko złoto!

Rekord globu należy do Włodarczyk. W 2016 roku na PGE Narodowym w trakcie Memoriału Kamili Skolimowskiej osiągnęła 82,98. Drugi najlepszy w historii wynik należy do Niemki Heidler, która w 2011 roku uzyskała na mityngu w Halle 79,42.

Najważniejszą imprezą tego roku mają być igrzyska olimpijskie w Tokio.

Zobacz: Andrzej Gołota miał straszliwy wypadek. Zderzył się z ciężarówką, zginął jego przyjaciel. Nieopisana trauma

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze