Wielkanoc da im siłę na igrzyska

i

Autor: REPRODUKCJA PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS ARCHIWUM PRYWATNE ZAWODNIKA

Piękna sesja

Co za urocze zdjęcia lekkoatletów na Wielkanoc! Po ich zobaczeniu króliczek zacznie mówić ludzkim głosem, a jego łapki same złożą się do oklasków

2024-03-30 6:53

Na co dzień zabiegani (dosłownie), w czasie Świąt Wielkanocnych mogą spędzić błogi czas w gronie najbliższych. Nasi wspaniali lekkoatleci kończą przygotowania do tego magicznego czasu. Co ciekawe, nie wszyscy spędzą go, biesiadując przy wielkanocnym stole. Zobaczcie wyjątkową, świąteczną galerię zdjęć naszych lekkoatletów.

Wspaniałe święta polskich sportowców

Dla wielu sportowców Wielkanoc to w zasadzie ostatnie wolne chwile przed zbliżającymi się wielkimi krokami igrzyskami olimpijskimi, które na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Paryżu. Sprinterka Iga Baumgart-Witan zamierza postawić na błogie lenistwo!

- Święta to dla mnie czas oddechu – mówi nam sympatyczna zawodniczka. - Bardzo lubię, że na stole pojawia się polska sałatka jarzynowa - ta z przepisu mojej mamy jest rewelacyjna! Żadnej innej tak nie lubię! Z kolei ja w święta zajmuję się wypiekami - lubię piec serniki i babki. W tym roku razem z moim mężem rzuciliśmy sobie nie lada wyzwanie: zamierzamy ugotować prawdziwy, staropolski żurek, na naszym własnym zakwasie. Po świętach już przygotowania do igrzysk. A po nich też będzie się działo, bo Fundacja Igi Baumgart-Witan ma sporo planów i już nie mogę się doczekać wydarzeń dla dzieci, które zorganizujemy – dodaje.

Zgoła inny sposób na spędzenie Wielkanocy ma w tym roku mistrz rzutu młotem Wojciech Nowicki. - Święta Wielkanocne spędzam w tym roku na obozie w RPA. Wracam do domu dopiero 1. kwietnia. Jest to spowodowane cyklem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, które niestety wymagają ode mnie i od mojej rodziny tego poświęcenia. Ale cieszę się, że wrócę do domu na koniec świąt! - uśmiecha się.

Iga Baumgart-Witan tęskni za psem Carlosem. Lekkoatletka powalczy o medal Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie

Quiz. Rozpoznasz polskich mistrzów sportu z PRL-u? 15/15 to obowiązek kibica!

Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od jednej z największych legend. Trzykrotna mistrzyni olimpijska, która nadal dzierży rekord Polski w biegu na 400 m to...
Irena Szewińska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze