Piotr Lisek

i

Autor: Cyfra Sport

Piotr Lisek: kim jest? Sylwetka polskiego tyczkarza Piotra Liska: żona, rodzina, osiągnięcia

2021-07-13 13:09

Piotr Lisek to niezwykle utalentowany polski tyczkarz, który od kilku lat bije się o medale najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Europie i na świecie. W dorobku brak mu jednak medalu igrzysk olimpijskich, na których do tej pory startował tylko raz – w 2016 roku w Rio. Czy tym razem będzie inaczej? Wszyscy liczą na to, że nasz najlepszy tyczkarz przywiezie z Japonii cenny medal! IO Tokio: Kim jest Piotr Lisek? Sylwetka polskiego tyczkarza - żona, rodzina, osiągnięcia.

Piotr Lisek w ostatnich latach godnie reprezentował Polskę na zawodach lekkoatletycznych na stadionie oraz w hali. Regularnie przywozi on medale z mistrzostw świata oraz Europy, jednak wciąż brakuje mu medalu z igrzysk olimpijskich, dla wielu będących najważniejszą imprezą sportową. W 2016 roku Piotr Lisek zakończył występ na igrzyskach na pechowym, 4. miejscu. Teraz popularny tyczkarz liczy na to, że poprawi ten wynik, co oznaczałoby przynajmniej brązowy medal. Nawet wedle różnych prognoz Lisek jest przewidywany do zajęcia miejsca na podium.

Szanse medalowe Polaków w IO Tokio 2020. Dobra prognoza, dużo złota!

Piotr Lisek - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Do tej pory Piotr Lisek może pochwalić się wieloma medalami z różnych międzynarodowych imprez wysokiej rangi. 28-latek zdobył to tej pory aż 9 medali mistrzostw świata oraz Europy. Swój dorobek otworzył w 2015 roku, gdy na halowych mistrzostwach Europy i na mistrzostwach świata zdobył brąz. Największe sukcesy odnosił w 2017 roku, gdy sięgał po złoto HME oraz srebro mistrzostw świata. Jego ostatnimi osiągnięciami były: brąz MŚ w Doha w 2019 oraz srebro HME w Glasgow tego samego roku.

Piotr Lisek – żona Aleksandra, rodzina

Polskiemu lekkoatlecie powodzi się nie tylko w sporcie, ale także w życiu osobistym. Od wielu lat związany jest on z piękną Aleksandrą, która w 2016 roku została jego żoną. Rok temu natomiast para doczekała się pierwszego dziecka – na świat przyszła ich córka Liliana. Aleksandra Lisek dobrze rozumie potrzeby swojego męża – ona również przez lata startowała w skoku o tyczce i zdobywała nawet medale mistrzostw polski.

Poznaliśmy sekret żony Piotra Liska. Piękna Aleksandra latała bardzo wysoko, gigantyczna siła

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze