Piotr Małachowski ratuje Olkowi oko. Wielkie serce wicemistrza olimpijskiego

2016-08-20 4:00
Piotr Małachowski, Rio 2016
Autor: East News Piotr Małachowski - srebrny medal (rzut dyskiem)

Ten medal ma kolor srebrny, ale wart jest platyny. Wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski (33 l.) postanowił oddać swoje olimpijskie trofeum na aukcję na rzecz 3-letniego Olka Szymańskiego z Lubania, któremu grozi ślepota z powodu nowotworu złośliwego oka (siatkówczaka).

- Jeszcze będąc w Rio, wybrałem tych, którzy jako pierwsi spoza grona moich bliskich złożyli mi gratulacje - wyjawił "Super Expressowi" znakomity dyskobol.

Na swoim społecznościowym profilu Małachowski napisał:

"W Rio walczyłem o złoto. Dziś apeluję do wszystkich: powalczmy razem o coś, co jest jeszcze cenniejsze. O zdrowie tego fantastycznego chłopca".

To nie pierwszy gest serca ze strony Piotra. Wspierał m.in. Michała Kłysa, którego młot uderzył w głowę. Trzy statuetki za zwycięstwa w cyklu Diamentowej Ligi (wyceniane na 10 tys. dolarów) przeznaczył na aukcje, w tym dla niepełnosprawnego szermierza Jacka Gaworskiego oraz Tymka Gużewskiego, kilkulatka z wrodzoną wadą serca. Jedną z nich wylicytował sam, widząc niską stawkę. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze