Piotr Lisek HME Stambuł

i

Autor: Cyfrasport Piotr Lisek HME Stambuł

Lekkoatletyka?

Polski multimedalista potwornie ukarany. Złamał prawo, musi ponieść srogie konsekwencje

2023-08-29 19:20

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o nałożeniu kar grzywny za nieprawidłowe oznaczanie materiałów reklamowych w mediach społecznościowych. Wśród ukaranych jest niedawny uczestnik lekkoatletycznych mistrzostw świata, Piotr Lisek. Tyczkarz będzie musiał zapłacić sporą karę.

Z mistrzostw świata w Budapeszcie mógł wrócić w miarę zadowolony. Piotr Lisek wybrał się na Węgry z trzynastym wynikiem w tym roku, ale w finale mistrzostw w skoku o tyczce był dziewiąty. Jak się okazało - wobec lekkoatlety toczyło się postępowanie w sprawie jego działalności w mediach społecznościowych, chodzi o posty dotyczące produktów firmy Olimp Laboratories. Spółka zajmuje się sprzedażą leków, suplementów diety oraz specjalnej żywności.

ZOBACZ: Sensacyjny transfer stał się faktem. Reprezentant Polski zagra na trzecioligowych boiskach!

Produkty firmy były reklamowane za opłatą w postach oraz relacjach różnych influencerów, ale bez odpowiedniego odpowiedniej informacji o lokowaniu produktu. Olimp miał wymagać od współpracujących osób stosowania niezgodnych z prawem zaleceń. UOKiK ukarał spółkę ponad pięcioma milionami złotych kary.

Urząd nałożył też kary poszczególnym osobom współpracującym ze spółką OlimpJedną z trzech ukaranych osób jest tyczkarz Piotr Lisek. Lekkoatleta został wezwany do zapłaty kary w wysokości 23 tysięcy złotych kary. grzywnę - musi zapłacić aż 23 tysiące złotych.

ZOBACZ: Raków pisze własną historię, chce wygrać wielki finał. Niezwykłe słowa Dawida Szwargi: co mają... koty do meczu z Kopenhagą?

- Opinie i polecenia influencerów mają wpływ na decyzje zakupowe konsumentów. Z badań wynika, że wśród najmłodszych konsumentów (15-24 lata) blisko 90 proc. zapoznaje się z relacjami influencerów, a ponad połowa kupiła produkt lub usługę po poleceniu obserwowanego twórcy. Odsetek ten wzrasta do 63 proc. w grupie, która regularnie ogląda relacje influencerów. Dzięki wypracowanej relacji z obserwatorami, która bazuje na zaufaniu, wypowiedzi twórców internetowych są odbierane jako wiarygodne i bezstronne. Odpłatna promocja produktów czy usług bez wyraźnego wskazania, że są to treści sponsorowane, nie powinna mieć miejsca - wprowadza konsumentów w błąd i stanowi nieuczciwą praktykę rynkową - uzasadnił decyzję prezes urzędu UOKiK Tomasz Chróstny.

Piotr Lisek to multimedalista. Na mistrzostwach świata zdobył srebro i dwa brązowe medale, kolejne dwa brązowe krążki dołożył w mistrzostwach świata w hali. Jest mistrzem Europy z 2017 roku. Tytuł zdobył w hali w Belgradzie. Ma też w dorobku dwa srebrne i dwa brązowe medale halowych mistrzostw Starego Kontynentu.

ZOBACZ: John McEnroe szczerze o Idze Świątek i Hubercie Hurkaczu przed US Open! Wymowne słowa legendy! [WYWIAD]

Piotr Lisek i jego podróż do Japonii
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze