Armand Duplantis

i

Autor: AP PHOTO/MICHAEL SOHN Armand Duplantis

Wspaniały wyczyn Armanda Duplantisa! Gwiazdor skoku o tyczce pobił własny rekord świata, kosmiczne osiągnięcie [WIDEO]

2022-03-07 19:58

W ostatnich dniach kibice lekkoatletyki mają co podziwiać. Na polskim podwórku błyszczy Ewa Swoboda, która złamała magiczną barierę 7 sekund na dystansie 60 m i będzie jedną z faworytek zbliżających się halowych mistrzostw świata. Od kilku lat bohaterem męskiego skoku o tyczce jest Armand Duplantis, który na niespełna 2 tygodnie przed mistrzostwami w Belgradzie pobił w stolicy Serbii własny rekord świata! Podczas poniedziałkowego mityngu osiągnął w trzeciej próbie 6,19 m i z takim wynikiem wystąpi w HMŚ.

Duplantis to absolutnie jedna z największych gwiazd światowej lekkoatletyki. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale występuje w barwach reprezentacji Szwecji, skąd pochodzi jego matka, Helena. Tyczkarz błyskawicznie wyrobił sobie renomę, gdyż już jako niespełna 19-latek został mistrzem Europy, pokonując w Berlinie 6 metrów i swojego idola, Renaud Lavilleniego. Od tamtej pory regularnie skakał 6 m i więcej, a z kolejnych imprez przywoził medale. W 2019 r. został wicemistrzem świata w Doha, a w poprzednim roku zdobył olimpijskie złoto i halowe mistrzostwo Europy. Jest absolutnym rekordzistą świata, który wymazał z tabel osiągnięcia legendarnego Siergieja Bubki. Na stadionie uzyskał 6,15 m, a do 7 marca jego halowy rekord wynosił 6,18 m. Od poniedziałku jest to już przeszłość, gdyż Szwed skoczył w Belgradzie 6,19 m!

To oni powalczą o medale halowych mistrzostw świata. Do Belgradu pojadą największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki

Sonda
Czy interesujesz się lekkoatletyką?

Duplantis z kosmicznym rekordem świata w skoku o tyczce

W dniach 18-20 marca stolica Serbii ugości najlepszych lekkoatletów świata, którzy po 4 latach przerwy powalczą tam o medale HMŚ. Duplantis jest murowanym faworytem w skoku o tyczce, w którym po raz pierwszy od dłuższego czasu nie wystartuje żaden z Polaków. Tymczasem niespełna 23-latek nie czekał z fenomenalnymi skokami na początek dużej imprezy, a już kilkanaście dni przed halowym czempionatem skoczył w Serbii 6,19 m.

Ewa Swoboda szaleje na bieżni! Kolejny rekord, aż przecieraliśmy oczy ze zdziwienia [WIDEO]

„Mondo” wziął udział w belgradzkim mityngu i dał z siebie wszystko, gdyż rekordowy skok oddał w trzeciej próbie na kosmicznej wysokości. Chwilę po pokonaniu poprzeczki Szwed eksplodował i sam nie był w stanie uwierzyć, że tego dokonał. Kibice także byli pod wrażeniem jego występu, a najbardziej partnerka Duplantisa, Desire Inglander, która towarzyszyła mu tego dnia w Belgradzie. Zakochani oddali się w pełnym pasji pocałunku i w ten sposób uczcili historyczny skok.

Justyna Święty-Ersetic pobiła rekord Polski! "Do Belgradu jedziemy po złoto"
Najnowsze