Cracovia - Lechia Gdańsk

Autor: archiwum se.pl

Cracovia - Lechia 2:1. Przełamanie w Krakowie, Lechia kończyła mecz w dziewiątkę

2013-12-04 20:57

Cracovia pokonała na własnym boisku Lechię Gdańsk 2:1 w meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo od 28 października, kiedy to wygrali w Zabrzu z Górnikiem 1:0.

Pierwszy gol w starciu Cracovii z Lechią padł dopiero w 64. minucie. Indywidualną akcją popisał się Kosanović, który ruszył z kontratakiem po przejęciu piłki w środku pola i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Niewiele ponad 10 minut później goście doprowadzili do wyrównania, kiedy to Wiśniewski wykorzystał dośrodkowanie Pazio i strzałem głową zdobył bramkę.

Piłkarze Cracovii decydujący cios zadali rywalom w 81. minucie meczu. Drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Kosanović, który tym razem pewnie wykorzystał rzut karny.

Lechia Gdańsk kończyła mecz w dziewiątkę, po tym jak, po ujrzeniu czerwonych kartek, z boiska wylecieli Machaj i Deleu.